Opetusministeriksi saatamme saada Lauran

Sannan koulutukseen olisi pitänyt aikanaan satsata 20, jotta olisi oppinut laskemaan.
Tai kun rahaa on niin 40, siitä puolet Tytin koulutukseen.
1173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Jaha ruskeapaitojen koulutus alkaa !

Äänestä

Pääsisi vihdoin biologianopetuskin uusiin raameihin, jos Laura Huhtasaari nimitetään opetusministeriksi.

Äänestä
  • tynnä piolokia preseesi pskavarvas kepuli

    Äänestä

  • Kehitysopin opettaminen kielletään ja sen sijaan ryhdytään opettamaan, että kaikki eläin- ja kasvilajit syntyivät kuudessa päivässä.

    Äänestä

Läheltä liippaa. Sano.

Äänestä

Eihän Orpo /Halla-aho ymmärtäneet edes tavallista % -laskua kun Marin joutui vääntämään rautalangasta mitä tarkoitti:

Opposition kritisoimassa EU:n elvytyspaketissa on 30% jousto-osa, joka lopulta määrittää kunkin EU-maan elvytysmäärän. Jussi ja Orpo vaati aikoinaan sen osuuden nostoa 50%:iin ja se olisi läpi mennessään aiheuttanut sen, että Suomen saama tukiosuus olisi nyt Pienempi, kuin mitä se tulee olemaan.
Näin on koska Suomi on tähän mennessä selvinnyt koronan aiheuttamasta talouden alamäestä pienemmin vaurioin, kuin etukäteen oli ennustettu. (tuo 30%:n jousto-osuus lasketaan vasta jälkeenpäin, kun nähdään, että miten pahasti kunkin maan talous kyykkää vuosina 2020 ja2021). Mutta tuohonkaan Sanna Marinin kommenttiin oppositioherrat eivät sanoneet mitään, ymmärrettävästi.
Tuo jousto- osa elää riippuen mitenkä hyvin Suomen taloutta on hoidettu elikkä taloutta on hoidettu ennakoitua paremmin jolloinka tuo Suomen osuus laskee . Eihän ole kyse todellakaan mistään huijauksesta vaan puhtaasta % laskusta jota näköjään edes Orpokaan ei ymmärtänyt kun oli ihan Öönä A-Atolk tentissä Marinin vastauksen jälkeen!

Äänestä

Voitaisiinko nyt ensin katsoa miten se hallitus muotoutuu ennen kuin aletaan ministeripaikkoja jakamaan, ja varsinkaan ihmisiä pilkkakirveenä pitämään!

Äänestä

Halla-ahon numero matematiikassa oli 5 asteikolla 4-10.

Äänestä

Jyrkkä ei evoluutiolle Laurako?

Äänestä

Mutta mites tää liittyy Suomen Keskustaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sannan koulutukseen olisi pitänyt aikanaan satsata 20, jotta olisi oppinut laskemaan.
Tai kun rahaa on niin 40, siitä puolet Tytin koulutukseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu