Metsäkato luonnontuho

Mitenkäs vihreät suhtautuu tuulivoimarakentamiseen,kun täällä pohjoispohjammaalla miksei muuallakin hakataan metsät tuulivoiman alta ja niiden tarvitseman tiestön alta. Nämät murskekentät ei tule koskaan kasvamaan mitään. No kannattamalla vihreät suhtautuu nämätkun sijaitsee erämaaalueilla niin ei sityvihreet niitä näe.
10148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Miten vihreät voivat nähdä pohjoispohjanmaalle. Tyypillinen vihreä asuu pääkaupunkiseudulla kerrostalossa. Maisemana toisia kerrostaloja ja kivitetyt tai asfaltoidut ja betoniset tiet, pihat, pientareet. Täältä on hyvä huudella viisauksia maalaisille jotka lopulta maiseman suhteen ovat enemmän kuin onnekkaita. Tämä tietysti vain jos vihreät eivät maisemaa pilaa, kuten pohjoispohjanmaalla on käynyt!

Äänestä
  • Vihreät itse ovat ainakin omasta mielestään niin parempia kuin muut.

    Äänestä

  • 😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

    😋 ­­N­y­­­m­­f­­o­­­m­­a­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17829094K

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Tuulivoimalat aiheuttavat luontokatoa!

Äänestä

eivät ole kommenteineet misään tähän aiheeseen,nyt olisi korkea aika yritää pelastaa nahkansa.eivät ymmärrä sitäkään että normi metsähakkuut uudistetaan aina hakkuun jälkeen. tulivoiman alta hakatut ei koskaan. saatanan idiootit.

Äänestä
  • Niinpä.
    Huomaa myös sen, etteivät tiedä maataloudestakaan mitään kun luulevat navettojen alta kaadettavan metsää. Ei niitä navettoja ja eläinsuojia metsään tehdä.
    Saavatpa ajettua maatalouden alas.
    Entäpä nämä omakotiasujiin kohdistuvat pakkoremontit.
    Siitäkin näkee, että vihreät elää kerrostalokopeissa ja suurin osa varmaan nauttii yhteiskunnan maksamaa asumistukea.

    Äänestä

Älkää nyt Helsingin kerrostalosta näen myös taivaalle. Kauniita pilviä ja auringonsäteitä. Alaspäin onkin vaan asfalttia.

Äänestä
  • Sen kerrostalon allakin on ollut joskus metsää.
    Luontokato.

    Äänestä

Noista tuulivoimaloiden sähkölinjojen ja teiden aiheuttamista tuhoista on kyselty ympäristöpalstoillakin eri medioissa ym. Nyt vaaleissakin äänestäjät kyllästyivät vihreiden valehteluun ja huumeiden käytön laillistamisaloitteisiin, joten tulos näkyi vaaleissa.

Äänestä

Vihreän pössyttelijän todellisuuden taju on sumentunut, voi olla, että on psykoosissakin, pössyttelystä johtuen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mitenkäs vihreät suhtautuu tuulivoimarakentamiseen,kun täällä pohjoispohjammaalla miksei muuallakin hakataan metsät tuulivoiman alta ja niiden tarvitseman tiestön alta. Nämät murskekentät ei tule koskaan kasvamaan mitään. No kannattamalla vihreät suhtautuu nämätkun sijaitsee erämaaalueilla niin ei sityvihreet niitä näe.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu