Siellä on nyt vuosi vedetty lonkkaa ja tehty liikekannallepanoja.
Jatkuuko se 3 päivän sota tänä vuonna vai kerätäänkö siellä voimia ensi vuosikin?
Jatkuuko se 3 päivän sota tänä vuonna vai kerätäänkö siellä voimia ensi vuosikin?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kuten tiedämme, Ukraina on romahtamassa ja Venäjän musertava suurhyökkäys voi alkaa hetkenä minä hyvänsä.
Pravda kirjoitti jo tammikuussa, että Ukrainan rintama romahtaa parhaillaan. Nyt se on tietysti paljon romahtaneempi kuin silloin.
Kasakka asialla
Jakomäen juutalaiset sitten muuttaa Israeliin vai eikö.
Venäjä suurhyökkäys on jatkunut suunnattomin ponnistuksin ja uhrauksin. Kohta on kolmannes kaupunkia vallattu.
Venäjä on uutisoinnin mukaan vallannut alueita lähes päivittäin, varmaan toisiltaan.
53 Wagner sotilasta on haudattu siberiaan.
Tataarit tappelee itä Ukrainassa molemmin puolin siksi ne ei ammu täysillä.
Bakhmut on vallattu venäjän toimesta moneen kertaan ja on myös teknisesti vallattu ja taas vallataan, viimeksi vallattiin kaksi murjottua korttelia. Kyllä ylpeäksi vetää🤣🤣
Juuri haastateltiin suomalaista sotilasta, joka on ollut Ukrainassa sotimassa. Hän sanoi, että UKRAINA voittaa tuon sodan.
Häntä uskomme ja pidämme peukkumme pystyssä Ukrainan menestykselle. Rukoilemme Ukrainan puolesta, että he saavat ajettua tuon roistohyökkääjän pois alueeltaan ja saavat kaikki alueensa, lukuun ottaen KRIMIN. hallintaansa.
Donetskin kansantasavaltaan on kuitenkin viety apua aseita ja lämmityslaitteita täältä Suomesta Keravan venäläiset on vienyt myös et muiden mailla täällä ja siellä.
Paremmin ne voittaisi jos ukrainalaiset nuoret miehet naiset olisi siellä pesemässä potilaita ja siivoomassa katuja kuin täällä löhöömässä.
Keravan venäläiset auttaa muka Ukrainaa mutta siellä asuvia venäjän kansalaisia.
Puten ja tiltujen hehkuttamaa sodan ratkaisevaa wunderwaffeakaan ei löydy z-landian varastoista.
Putin on käynnistänyt ylimmän johdon puhdistukset eri osa-alueilla.
Sehän on aina selvä merkki että asiat on hanskassa ja hanskat hukassa.
Eikös ne mainosta Venäjällä aina näin keväisin sitä Kuolematonten armeijaansa, joten siellä sitä riittää kymmenmiljoonainen reservi höökimään, ja kun ne ja Jooseppi Stalin manataan takaisin koivilleen, niin jopaha tutisevat pelosta homonatsijuutalaissaatananpalvojat lännessä. Mitä, häh?
Venäjällä on juutalaisia siberia täynnä ja jaltalla Pietarissa varastetun tavaran varastot siellä ja rak veressä Virossa siberian juutalaisilla on asuntoja Israelissa.