Terveyshoitaja kielsi lukemasta pariin päivään Aamupostia kun verenpaineet pommppasi ylös. Taaskin jaettu Riihimäen versio Hyvinkäälle ja ykkösaiheena parina päivänä ollut mm. katuväkivaltaan syyllistyneen rappaajan pelkotilat vankilassa!!! Myöskin pridekulkueeseen haetaan järkkäreitä. Katuremppaa Riihimäellä monella sivulla. Melkein aukeaman täydeltä RiPS.n pelaajasta. Miksi jakajien toimintaa ei valvota, koska useana aamuna tulee Riihimäen versio Hyvinkäälle jos yleensä ajoissa jotain tulee.
Verenpaineet korkealla.
4
139
Vastaukset
- Anonyymi
Kun suurin osa toimittajista asuu Riihimäellä, niin helppoahan se on etänä kotoa käsin lähialueen asioita kirjoittaa. Siinähän rasittuu jos ulos joutuu lähtemään.
- Anonyymi
Lopetin tammikuussa Aamupostin tilaamisen. Siitä pitäen olen ihmetellyt miksi en lopettanut jo vuosia sitten. Kirjastossa voi silloin tällöin käydä selaamassa lehden läpi ja aina uudelleen todeta että sisältö on olemattoman laihaa. Suosittelen!
- Anonyymi
Totta.Pahimpina päivinä mainokset ja ilmoitukset ja tv-ohjelmat täyttävät 75% palstatilasta. Samoin toimittajien juttujen taso on madaltunut.Tilaajat jotka eivät pysty käyttämään sähköistä osiota maksavat täysin turhasta. Taloyhtiössämme neljä eläkkeellä olevaa lukee saman lehden ja maksaa vuosimaksun kimpassa.Viimeinen lukija jättää lehden ala-aulan pöydälle josta sen voi hakea luettavaksi kuka haluaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172373
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70907Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135838- 45831
- 59797
- 42766
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44735Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164722Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130684