on mahdollisuus tai mahdottomus menestyä.
Menneellä kaudella se oli mahdottomuus. Kaksi helvetin isoa ja kallista syytä oli Aaltonen ja syöpäläinen nimeltään Tuohimaa.
Nyt on toiveet siinä että Jokinen ja Hakkarainen oppivat jotakin, edes pikkuisen.
Huhut olisivat tuomassa Petrus Palmua takaisin Jukureihin, mutta siihen ehdottomasti kiitos ei. Syy on hyvin yksinkertainen, Aatu ei ole tulossa takaisin, ja ilman Aatua Petrus on tyhjä varustehengari. Sen hän on menneen kauden aikana osoittanut kahdessa eri seurassa Ruotsissa.
Toivottavasti pysyy Ruotsissa koska sinne hänellä on tulevan kauden sopimuskin. Joten älkää Jukureissa tehkö jälleen emämunausta ja ostako sitä sopparia ulos.
Toiveet ovat Markus Ruusun onnistumisessa, koska oman pään pelaaminen tulee olemaan jatkossakin luokkaa, kurapaskaa puolustajien taholta. Olisiko syynä Toni Lydman?
Viimeisin hankinta, tämä Salonen, toivottavasti EI ole Jukurien näköinen pelaaja, koska muissa seuroissa hänen taso on rotaatio, kautta katsomo.
Tai jos on Jukureiden tulosyksikön kantavia voimia, niin se on sit moro jo näin huhtikuussa tulevalle kaudelle.
Jokisen kanssa kannattaa neuvotella tulevista kausista, koska hänellä on aika paljon vielä opittavaa penkin "vika puolella" olemisesta, ja siihen opetteluun saanee parhaimman työrauhan Jukureissa.
Yksi erittäin suuri oppimisen paikka on pitää turpa kiinni julkisissa lehdistötilaisuuksissa pelaajien nimistä, tai jopa vihjailevista syyttelyistä tilaisuuksissa.
Pelaajan nimeltä kehuminen toki on paikallaan jos siihen on todellista aihetta, mutta sekän ei ole hyvää läppää ihan vaan tavan vuoksi.
Jukurit 2023-2024, Ollin viimeinen oppivuosi
7
269
Vastaukset
- Anonyymi
Jukurtit ovat luusereita jo ennen kauden alkua.
- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17830122b
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Ei ole Palmu tulossa Jukureihin.
Ei ole suuri saavutus jos arvaa kenen idea oli viime kaudelle palkata pari turhaketta isolla palkalla. - Anonyymi
Onhan niilä joukkueen rakennus jo hyvällä mallilla. Vitos ja kutos kentän pelaajia. Tarvitsevat vielä verskin huoltajan apulaisen ja sivutoimisen siivoojan.
- Anonyymi
Tulevan kauden kärki Liigassa on seuraava: Sport, Saipa, KooKoo, Jukurit ja heti viidentenä Tappara. Saa ottaa talteen.
- Anonyymi
7.2.2024. Ilves, Tappara, Jukurit, Pelicans, Kärpät, Hifk.
- Anonyymi
Suora playoff-paikka ja vähitellen kotietukin käytännössä varmistuneet. Kärpät tarvitsisi kolme ja puoli puhdasta voittoa enemmän 12 viimeiseen otteluun noustakseen ohi.
Runkosarjan suuri yllättäjä toisen kerran kolmeen vuoteen. Playoff-oppirahojakin on tällä kertaa vähän jo valmiiksi maksettuna - tulosta odotettavissa myös keväällä?
Kotimaan Liiga-seurannan "mestismestaruus"-, "turhat joukkueet-" ym. vankat puheet eivät ole Jukurien ja KooKoon viime kausien myötä yhtään virkeämpiä kuin ikinä ennenkään. Jatkuvat toki silti näkemyksekkäinä, vain ydinmuuttujissa tapahtuu jonkinlaista tuuletusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial21625Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1061587Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2291104Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221068- 128909
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2846Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29817- 10815
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks47807- 68777