Sosiaali- ja terveysministeriön johto pitäisi ohjata katkaisuhoitoon

Anonyymi-ap

Suomen kaikkein korkein terveyden ja hyvinvoinnin valvoja, STM, eli Sosiaali- ja Terveysministeriö onkin paljastunut läpijuopoksi, viinalla läträäväksi virastoksi. STM hakee edustustilin luottokortilla vieläkin enemmän konjakkeja ja muuta viinaa kaupasta, kuin Opetusministeriö.
https://yle.fi/a/74-20027514

Sosiaali- ja terveysministereinä ovat viimeisen 4 vuoden ajan toimineet Vasemmistoliiton Aino-Kaisa Pekonen ja Hanna Sarkkinen. Opetusministeriössä on toiminut Vasemmistoliiton Li Andersson.

Anteeksi nyt vaan, että huomautan tästä asiasta arvoisille vasemmiston ministereille. Mutta oletteko kukaan teistä kolmesta harkinneet käydä Mielenterveystalo.fi:n ilmaisessa mielen ja psyyksen tarkistuksessa?

Katsottaisiin siellä samalla kertaa myös tuo alkoholin viikkokulutus lävitse. Se että onko tarvetta erittäin pikaisen katkaisuhoidon aloittamiseen, vielä ennen hallituksen vaihtuimista.

10

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ottavat siellä luonnollista verenohennusta eli liuotinta veritulppien ehkäisyyn. Ministeriaudissa ei ole vaaraa rattijuoppoudesta. Halla-Jussi jos retkahtaa niin siinä on tankojuoppouden vaara.

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        🍒 ­­­N­­y­m­f­­o­­­m­­a­­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17831012w

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Meillä oli korona, joka vaati paljon töitä STM-ministereiltä. Heidän oli pakko ottaa rohkaisuryyppyjä ja desinfioida itseään.

    • Anonyymi

      Mulla yksinäisellä työssäkäyvällä menee viinaan n. 9000 euroa neljässä vuodessa , enkä tarjoile kenelläkään !

    • Anonyymi

      Ovatko Vasemmistoliiton Aino-Kaisa Pekonen ja Hanna Sarkkinen näitä kuuluisia shampanjasosialisteja? ALKO:n viinakuittien perusteella ainakin siltä vaikuttaa?

    • Anonyymi

      Sosiaali ja terveysministeriön kansliapäällikkö SDP:n jäsen ja valtiot.maist. Kirsi Varhila siirtyi Satakunnan hyvinvointialueen johtajaksi (omasta mielestäänkin) vaatimattomalla palkalla 14500€ + 1000€ etuja/ kk.
      Jännitys tiivistyy, nouseeko Satakunnassa edustuskuluina viinalasku STM:ssä totuttuun tyyliin.

      Hyvinvointialuehallinnon alaisuuteen kuuluu koko Satakunnan rahvas, joten suurella poliittisella johtajien joukolla on paljon edustustehtäviä eläkeläisten, katkaisuhoidossa olevien, syöpätautisten jne. keskuudessa houkutellessa heitä asiakkaiksi soten potilasjonoihin.

      Eikä hommaa oikein kehtaa selvinpäin tehdäkään...

    • Anonyymi

      JUOPOTTELU kuuluu "edustamiseen" ?
      Sietäisi lopettaa moinen.

    • Anonyymi

      Li on ihan pultsarin näkönenkin.

      • Anonyymi

        Li puhuu paljon silloin kun häneltä jotakin mielipidettä , kommenttia tarvitaan.
        Taitaa pienessä "pöllyssä "puhua kun ei osaa lopettaa , puhe jatkuu jatkuu.


    • Anonyymi

      >> Ovatko Vasemmistoliiton Aino-Kaisa Pekonen ja Hanna Sarkkinen näitä kuuluisia

      Noista Li Anderssonista ja Pekosesta on helppo uskoa siihen, että viinan kanssa tissuttelu pitkin työviikkoa kiinnostaa kumpaakin. Pekonen on aina ollut hiukan jälkeenjääneen oloinen.

      Sen sijaan oululaista Sarkkista pidin hiukan järkevämpänä, että ei se ainakaan päihteiden kanssa alkaisi virassansa sekoilemaan. Nuo esilla kaivetut kuitit todistavat kuitenkin toisin.

      Hanna Sarkkisen aikana STM:n viinaan käytetyt luottokortin vingutukset ovat päin vastoin lisääntyneet. Jos ei Sarkkinen toki kaikkea viinaa itse olekaan juonut, niin kyllä hän on osansa joka viikkoisesta viinakuormasta ottanut. Pari lestiä ministerin kotikassiin, viikonlopun tarpeiksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      27
      3523
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2359
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      35
      2188
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      1947
    5. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      43
      1542
    6. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1399
    7. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      127
      1262
    8. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      259
      1210
    9. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      45
      1165
    10. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      13
      1149
    Aihe