Vieläkö heillä on freudenthalilaiset arvot.
RKP:n arvot
Anonyymi-ap
19183
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kielirasismi on heillä kantava voima.
Men, vi är bättre folket!
Det är sant!
Jättebra!!
Isänmaallista väkeä ovat eivätkä äärioikeisto natsipersujen kanssa samaan hallitukseen mene !!
Kovasti olivat natseille lojaaleja Ruotsissa aikanaan. Siksi maata ei edes miehitetty. Kiirunan rauta ja nikkeli maksettiin jutalaisten kultahampailla. Kaikki tiesivät, mutta ei haitannut menoa.
Punainen linja.
Ruotsille juu.
Hej. Nyt kallomittauksija alkaa affenamaan Borrelioosi kaupunkisa.
Tärvetulo myös monkooline suomalainen.
Mongoottinen golbarre, mitä se tarkoittaa?
Wiki:
-Freudenthal näki suomenkielisen enemmistön uhkana, ja esitti aktiivista vastarintaa ja jopa radikaaleja toimia, kuten separatismia vastoin Axel Lillen maltillisempia kantoja. Freudenthalin teorioissa kieli, kansallisuus ja rotu olivat yhdistettyinä. Näiden pohjalta hän väitti, että ruotsinkieliset ovat rodullisesti ylivertaisia tavalla, joka voidaan rinnastaa sen aikaisiin arjalaisiin rotuoppeihin Euroopassa.
-RKP pitää nykyään Freudenthalia "puolueen perustamiseen johtaneen kansallisen yhtenäisyysliikkeen isänä". Tätä osoittaa myös se, että hänen elämäntyönsä kunnioittamiseksi puolue on vuodesta 1936 lähtien jakanut vuosittain pidettävien puoluepäiviensä yhteydessä Freudenthal-mitaleja.
Oletteko lukenut uusia tutkimuksia ruotsalaisista ja britetistä? Luin svt.se että noin 4000 vuotta sitten Ruotsissa eli tummaihoisia ihmisiä mitkä olivat ruotsalaisten esi-isät. Heillä olivat tumma iho ja musta tukka, mutta heillä oli siniset silmät, kuulema. Tiedämme että indolaiset tulivat pohjoisintiasta mistä lähtivät vaeltamaan kohti Eurooppaa. Pohjoisintiassa eli myös ne keitä kutsutaan suomeksi mustalaisia. Onko sitten nämä kansanryhmät samasta haploryhmästä?
Mutta kuinka sitten ruotsalaiset muutti ihoväriä? Sanottiin mediassa että ne kansat mitkä tuli idästä olivat vaaleeihosia ja vaaleetukkasia mutta heillä olivat ruskeat silmät. Oliko sitten nämä suomalaisugrilaisia? Suomessa on enemmän vaaleetukkasia mitä on Ruotsissa. Ja suomalaiset ovat vaaleempia ihosta kun ruotsalsiset. Nappasiko mustat ruotsalaiset vaaleita suomalaisnaisia ja synnytti heitten kautta vaaleita lapsia? Kiinnostava ajatus kuitenkin. Viikinkit nappasi joka puolelta kauniita valeeita naisia ja vei niitä kotiin skandinaaviaan.
Gootit olivat mukana sotimassa hunnien kanssa roomavaltaa vastaan 400-luvulla. Hunnit olivat perustaneet valtavan imperiumin Eurooppaan, ja he olivat yläluokka Euroopassa. Gootit toi mukana heitä Ruotsiin missä he asuskeli ja teki lapsia. Myöhemmin kun viikinkikausi alko ja he perustivat valtioita Euroopassa niin tänään voidaan todeta että monella heitten jälkeläisillä on haplogeeni Q. Tämä sama haplogeeni oli hunneillakin. Gootit anto monelle ruotsalaisille silloin tämän haploryhmän. Intiaaneilla Amerikassa oli myös haploryhmänä tämä Q-geeni, ja he ovat lähtöisiä hunnikansoista joskus. Tänään todettiin että Jönköpingin aluella asuu lähes 10 prosenttia keillä on tämä Q-geeni. He ovat kait saanet sen gooteilta tai viikinkeiltä. Sehän olisi looginen oletus.
Se että ruotsalaiset olivat jatkuvasti sodassa jonkun kanssa, voisi olla just tämä sukulaisuus hunnien kanssa koska hunnit soti koko heidän aikanssa maanpäällä, se oli heidän elämäntapa ja kulttuuri. He hyökkäsivät jatkuvasti Kinnaan kimppuun, miksi rakennettiin Kiinalisen muurin että pystyttiin pitämään heidät ulkona. Roomavaltakin hajosi kuulemma hunnien ja goottien sekä toisten kansojen hyökkäyksistä heitä kohti. Sitten, niinkun sanottiin hunnikuningas Attila perusti hunni imperiumin Eurooppaan. Hunnien päämaja oli nykyisen Unkarin aluella.
Kyllä on. Ylimielinen hyrrisakki pitää itseään parempina kuin muita.
Suomenruotsalaisia on vain viitisen prosenttia väestötä. Heidän takiaan 95 % joutuu opettelemaan nykymaailmassa tarpeettoman ruotsinkielen.
Venäläisiä on vain pari prosenttia maailman väestöstä. Heidän takiaan koko maailma joutuu kärsimään.
Suomen kieli on vielä tarpeettomampi nykymaailmassa.
Kielinatsit ovat nyt valtansa kukkuloilla, kun pääsevät kiristämään hallitusneuvotteluissa.
Betre Folk on perseestä, sen sanoivat jo ruotsinsuomalaisetkin Upsalassa.
Vähemmistöjen turvat pitäis tukkia.
Persut voisivat aloittaa oman puolueensa epänormaaleista yksilöistä.
Täysin on edelleen.