Voisiko MTV3 laittaa juontajille takaisin ihan tavalliset kengät.
Ihmisen luonnollisen kauniit suhteet vääristyvät pahasti korkokenkiä käyttäessä ja kävely muuttuu luonnottomaksi mistä seuraa ongelmia myös keholle.
Samaa toivon kaikilta jotka kenkiä käyttävät.
Luonto kyllä tietää mikä sopii ja toimii.
Korkokengät pois juontajilta, rumia
Anonyymi-ap
5
469
Vastaukset
- Anonyymi
No jopa meni herne nenään vähästä
- Anonyymi
No ei mennyt vähästä. Ruma on rumaa vaikka miksi vääntäisi.
Jos ihmisen jalat pitäisi olla kuin korkokengat, evoluutio olisi sen hoitanut.
Toisekseen jokainen tietää suhteet jotka määrittävät kauneuden luonnossa ja opeissa, korkokengät rikkovat tuon.
- Anonyymi
Ihmettelen juurikin korkkareita. Ja tämän ajan pukueutuminen ??? Tyylitöntä.
- Anonyymi
En vähättele kenenkään ulkonäköä, mutta nytkin ihmettelin noita kamalia korkokenkiä. Ne ovat rumat ja varmaankin hankalat jalassa.
Miksi käyttää rumia ja hankalia!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-195975Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite855592Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin983608- 1253604
- 1221350
- 571297
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301222- 381019
- 451013
- 26979