Kepu pettää aina ja saattaa olla vaarallinen

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/52d08fb9-cecd-4586-8463-44e43db5c2b8
Vaalien jälkeen tällainen uhkailu on kuin suoraan Donad Trumpilta.
Mitä keskusta nyt vielä hautoo? Laittaako se kiväärimiehet Purran ovelle?
482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kepulla riittää kaikenlaisia metkuja ja PELIN POLITIIKKAA

Äänestä

Fiksustikin voisi toimia, kuten esim. Li Andersson. Liille pointsit, vaikka persuja äänestinkin.

Äänestä

Kokoomus ja Perussuomalaiset ovat vastuunkantajia. Temppuilijat ja pettäjät löytyvät opposition epämääräisistä pikkupuolueista.

Äänestä

Suomi on ankea paikka asua, Lontoossa olisi elämää? 💂💂💂

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/52d08fb9-cecd-4586-8463-44e43db5c2b8
Vaalien jälkeen tällainen uhkailu on kuin suoraan Donad Trumpilta.
Mitä keskusta nyt vielä hautoo? Laittaako se kiväärimiehet Purran ovelle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu