Voi kuinka ikävää! https://www.is.fi/politiikka/art-2000009537215.html
Keskustan jättilahjoituksesta miljoonan euron lahjavero!
9
121
Vastaukset
- Anonyymi
Näinhän se menee https://www.vero.fi/henkiloasiakkaat/omaisuus/lahja/ilmoita_lahja_verohallintoo/
- Anonyymi
missä puolue sillä sillä lahjonta,
- Anonyymi
Puolue on yleishyödyllinen yhdistys jolloinka lahjaveroa ei peritä!
Tieto löytyy jos vähän kehtaa googlata,,,- Anonyymi
Arvasinkin. Kuinkas nyt näille rosvoille voisi veroja langeta.
- Anonyymi
Persuja nyppii kun tietävät etteivät itse voisi koskaan saada kummempaa kuin jonkun Kaken tyhjien keppanapurkkien kokoelman. Nekin täynnä tupakannatsoja.
Sitäse on kun ei ymmärrä ihminen elää ja käyttää rahojansa.
- Anonyymi
On kyllä pöhköin paikka poltaa rahaansa, tää et pistää sen suomalaiseen puolueeseen.
- Anonyymi
Ja kepuloisten polttokoneeseen, huh!
- Anonyymi
Suomen Kulttuurirahaston saama suurin lahjoitus on 9 miljoonaa euroa.
- Kulttuurirahasto ylivoimainen ykkönen saamistaan lahjoituksista,,,
Unicef saanut suurimmillaan yksityishenkilöltä lahjoituksena 6 miljoonaa euroa.
Myös kirkolliset järjestöt ovat saaneet osansa perintölahjoituksista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain28311740Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-13810980Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2376297Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2185152Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1613620- 1743528
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin532448Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3281960Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov101788Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161684