Muistakaa Turbolampaat

Venäjä ei väärämielisiä säästä, olen monta kertaa varoittanut teitä tulevasta ikinä ette usko mitään ja lopuksi itkette häntä koipien välissä yhyyyy miksi minulle ei kerrottu näitä etukäteen tulette olemaan orjia,jos ette liity meihin Venäjää tukeviin ajoissa 😂🤣
90174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 90

Vanhimmat

Venäjä, kaunis ja vauras maa, mutta rikollisten hallussa.

Äänestä
  • 👍👍

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    👍👍

    EU ON RIKOLLISTEN VALLASSA.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    EU ON RIKOLLISTEN VALLASSA.

    Venäjä on rikollisten vallassa.

    Äänestä

<< olen monta kertaa varoittanut teitä tulevasta ikinä ette usko mitään >>

Heh, pari vuotta sitten tosiaan varoittelit meitä, että koronarokote tekee ihmisen magneettiseksi.

Ei uskottu silloin eikä uskota nytkään. Koko ajan nuo "varoittelusi" ovat vain idiootin vammailua. Ei ihmisistä tullut magneettisia eikä Venäjä voi mitään esim. suomalaisille tai jenkeille vaikka he olisivat kuinka väärämielisiä Venäjän mielestä.

<< lopuksi itkette häntä koipien välissä yhyyyy miksi minulle ei kerrottu näitä etukäteen >>

Heh, itkimmekö me sille, ettet olisikaan varoittanut meitä rokotteen maagiseen taikavoimaan perustuvasta magneettiseksi tulemisesta ?

Vai olisiko sittenkin ollut niin, että nauroimme jo silloin tuolle idiotismillesi, kun tuollaista huuhaavammailuasi esitit palstalla ? Se tiedettiin jo esitysaikaan valheelliseksi väitteeksi. Sinä vaan siihen uskoit kun olit huuhaablogeista sellaista itsellesi uskotellut. Me muut tajusimme heti, että se on huuhaata. Tajuatko sinä nyt, että väite oli huuhaata ? Että videot, joissa muka lusikat tarttui ihmiseen kiinni, olikin kusetusta (johon aloit kuitenkin uskoa kun et osannut olla kriittinen).

<< jos ette liity meihin Venäjää tukeviin ajoissa >>

Emme halua olla epäisänmaallisia kusipäitä. Meidän mielestä tuollaiset vieraan vallan perseennuolijat ovat alinta kastia, joita pitäisi vedellä ympäri korvia aina tavattaessa.

Äänestä

<< tulette olemaan orjia,jos ette liity meihin Venäjää tukeviin >>

Etkö sinä koe itseäsi orjaksi, jos tottelet Venäjän sekoiluja peläten rangaistusta ?

Minusta esim. Valko-Venäjän johto on orjan asemassa kun he joutuvat tottelemaan sitä, mitä ulkovalta määrää. Suomikin oli pitkälti tuossa asemassa vielä 70-luvulla, mutta NATO:on liittymisen jälkeen meidän ei tarvitse nöyristellä - vaikka sinä niin edelleen haluaisitkin tehdä.

Äänestä
  • On kirjoitellut manifestiaan pehmustetun pyöreän huoneen nurkassa suurella paatoksella. Kaikki oireet samassa julkaisussa.

    Äänestä

Miltä tuntuu olla hullu?

Äänestä
  • 🤣😅😂

    Äänestä

Ryzzänkätyreiden itkupotkuraivarit ovat sitten hauskaa luettavaa!

Mites sujui teiltä venäläismielisiltä eduskuntavaalit?
Kuinka puolueenne ja ehdokkaanne pärjäsivät?

Äänestä

Himmeitä ovat rokotevastaiset Putinin kannattajat

Äänestä

Nauttikaa myrkyistä varmaan kova paikka myöntää itselleen mitä on tullu tehtyä 😂🤣Me tiedostavat juomme virtsaa, emme ota Naton myrkkypiikkejä

https://twitter.com/DrAseem/DrinkUrea

Äänestä

Mutta eihän nyt kukaan järkevä natseja hyväksy. Venäjä on surkea natsihylkiövaltio. Sama kohtalo kuin natsi-Saksalla 1945.

Äänestä

Miksi haluat esittää idioottia? Vai oletko sellainen?

Äänestä
  • Veikkaisin, että kyseessä on luonnerooli.

    Äänestä

  • Anonyymi00030 kirjoitti:

    Veikkaisin, että kyseessä on luonnerooli.

    Sitä on vaikea sanoa. Onpa ihminen vakavissaan tai ei, hänellä on kyllä ongelmia.

    Äänestä

  • TruthStillHurts kirjoitti:

    Sitä on vaikea sanoa. Onpa ihminen vakavissaan tai ei, hänellä on kyllä ongelmia.

    Medvedev esimerkiksi on syvien vesien ongelmissa. Mies antaa itsestään ulospäin täysin hullun kuvan. Vaikea uskoa samaksi liberaaliksi(?) tyypiksi, joka kissankin kiikutti Haloskalle kiitokseksi Suomen jalkaväkimiinoista luopumisen kunniaksi.

    Onhan tuo Mede kylläkin hyvä esimerkki siitä, ettei venäläinen vallassa olija ikinä ole luottamisen arvoinen missään asiassa. Kommmarista natsinarriksi on käynyt Meden tie.

    Äänestä

  • Kysy trollilta joka yrittää matkia mua taas menit trollin ansaan😂🤣

    Äänestä

Muistakaa Turbolampaat kun kuolette rokotteisiin😂🤣

Äänestä
  • Onko idolisi Putler ottanut jo kahdeksan annosta Sputnikkia?

    Äänestä

  • No johan sitä on tässä yli kaksi vuotta odotettu. Kerrotko, oi messias, jälleen uuden päivämäärän milloin se tapahtuu ????

    Äänestä

Ainoastaan virtsa sulattaa koronaviruksen piikkiproteiinin 😂🤣

Äänestä
  • Christopher Key 😂🤣

    Äänestä

  • Venäjän Sputnik koronarokote on turvallinen ja tehokas😂🤣Naton myrkkypiikkit tappaa rokotetut

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Venäjän Sputnik koronarokote on turvallinen ja tehokas😂🤣Naton myrkkypiikkit tappaa rokotetut

    Putin ottaa kerran viikossa sputnikpistoksen ja juo päivittäin virtsaa litran. Ja niinpä on terve tuo mainio mies sekä fyysisesti että henkisesti!

    Äänestä

Anonyymi
2021-07-14 16:34:26

Järkyttävä kokemus. Jo itse magneettikuvaus on helvetillinen tapahtuma. Ahdas putki ja laite pitää erilaisia kovia ääniä, joihin meinaa seota.

Itse olen saanut kummatkin korona rokotteet. Kun olin laitteessa tunsin kuinka selkäni ja sisälmykseni lämpenivät. Onkohan normaalia?

Netissähän on videoita joissa magneetti jää koronarokotteen pistoskohtaan kiinni. Mitenhän kehossa joka on täynnä koronarokotetta?

Jouduin keskeyttämään kuvauksen

Äänestä
  • Oletko juonnut virtsaa, se sulattaa koronaviruksen piikkiproteiinin ja poistaa pahan olon😂🤣

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Oletko juonnut virtsaa, se sulattaa koronaviruksen piikkiproteiinin ja poistaa pahan olon😂🤣

    Emme ota Naton myrkkypiikkejä 😂🤣

    Äänestä

  • << Jo itse magneettikuvaus on helvetillinen tapahtuma. Ahdas putki ja laite pitää erilaisia kovia ääniä, joihin meinaa seota. >>

    Jaa ? Minä en ainakaan ollut lähelläkään mitään sekoamista. Ihan normaali toimenpidehän tuo on.

    Luulen, että tuo sinun kokemasi "meinasit seota" ei ole jäänyt vaan meinaamisen tasolle. Uskot huuhaapaskaan.

    << Kun olin laitteessa tunsin kuinka selkäni ja sisälmykseni lämpenivät. Onkohan normaalia? >>

    Ei siellä mitkään sisälmykset lämpene. Tunsit varmasti sitä sekoamisesi oireistoa siellä ja tulkitsit sen tuolla tavoin - vaikka todellisuudessa niin ei tietenkään edes voi käydä. Noh, tuollainen on varmasti yleistä, että kun tietää, että sisuskaluja katsellaan, niin sitten alkaa kuvitella, mitä niille juuri nyt tapahtuisikaan. Idea on vähän sama kuin puhuisi vaikka punkeista tai täistä tms., niin johan alkaa syyhyttää vähän joka puolelta (heh, "jouduin" juuri raaputtamaan vähän reittä kun sitä alkoi kovasti kutittaa kun kirjoitin tätä).

    << Netissähän on videoita joissa magneetti jää koronarokotteen pistoskohtaan kiinni. >>

    Ja kaikki on totta, jos se on netissä ?

    Äänestä

Luulisi kirjoittajien olevan hoidossa, mutta Suomi suosii hullujen avohoitoa ja sen kyllä huomaa.

Äänestä
  • << Luulisi kirjoittajien olevan hoidossa, mutta Suomi suosii hullujen avohoitoa ja sen kyllä huomaa. >>

    Eihän tuollaiset vajakit ole vaaraksi kenellekään - ei edes itselleen. Miksipä he eivät kulkisi siis vapaana.

    Äänestä

  • Anonyymi00028 kirjoitti:

    << Luulisi kirjoittajien olevan hoidossa, mutta Suomi suosii hullujen avohoitoa ja sen kyllä huomaa. >>

    Eihän tuollaiset vajakit ole vaaraksi kenellekään - ei edes itselleen. Miksipä he eivät kulkisi siis vapaana.

    Rokotetut joutuivat sairaalaan😂🤣

    Äänestä

  • Anonyymi00028 kirjoitti:

    << Luulisi kirjoittajien olevan hoidossa, mutta Suomi suosii hullujen avohoitoa ja sen kyllä huomaa. >>

    Eihän tuollaiset vajakit ole vaaraksi kenellekään - ei edes itselleen. Miksipä he eivät kulkisi siis vapaana.

    Kyllä väärän tiedon levittäminen on vaarallista. Otetaan esimerkki. Suojatiellä jää useita ihmisiä auton alle. Elkää käyttäkö suojateitä jonossa kuin lampaat vaan ylittäkää tie muualta kuin suojatieltä pitkin. Ymmärsitkö?

    Äänestä

  • Anonyymi00031 kirjoitti:

    Rokotetut joutuivat sairaalaan😂🤣

    Putinistit joutuvat suoraan hautaan erikoiszoperaation seurauksena.

    Äänestä

  • Anonyymi00032 kirjoitti:

    Kyllä väärän tiedon levittäminen on vaarallista. Otetaan esimerkki. Suojatiellä jää useita ihmisiä auton alle. Elkää käyttäkö suojateitä jonossa kuin lampaat vaan ylittäkää tie muualta kuin suojatieltä pitkin. Ymmärsitkö?

    << Kyllä väärän tiedon levittäminen on vaarallista. Otetaan esimerkki. Suojatiellä jää useita ihmisiä auton alle. Elkää käyttäkö suojateitä jonossa kuin lampaat vaan ylittäkää tie muualta kuin suojatieltä pitkin. Ymmärsitkö? >>

    Onneksi kuitenkaan kukaan ei lähde sen vuoksi ylittämään ajorataa suojatien vierestä, että joku uuvatti palstalla on siihen kehottanut noin vitun ankeilla vammailuilla "perustellen".

    Äänestä

  • Anonyymi00031 kirjoitti:

    Rokotetut joutuivat sairaalaan😂🤣

    << Rokotetut joutuivat sairaalaan >>

    Näköjään rokottamattomien riski joutua sairaalaan on 15,21 kun samaan aikaan rokotettujen riski on 6,74
    https://sampo.thl.fi/pivot/prod/fi/epirapo/covid19inci/summary_cov19incisummary?kvartaali_0=877248&ikaryhma_0=639348&mittari_0=642065#

    Rokottamattomat ovat siis huomattavasti yliedustettu sairaalaan joutuneissa. Huom. n. 2,5-kertainen riski joutua koronan vuoksi sairaalaan, jos ei ole rokotettu.

    Niin maailma toimii vaikka se kuinka olisi huuhaauskomustasi vastaan.

    Ei tullut rokotteesta magneettiseksi (vai oletko eri mieltä ?) vaikka niin kovasti siihen aluksi uskoitkin vaan rokote todella suojaa koronaa vastaan. Ei voi mitään.

    Äänestä

  • Anonyymi00031 kirjoitti:

    Rokotetut joutuivat sairaalaan😂🤣

    No koskahan tämä tapahtuu omalla kohdallani ???

    Äänestä

Venäjän sopii tulla koittamaan suunpieksennän sijaan. Takanamme on nyt niin paljon rautaa että oksat pois trolliseni !

Äänestä
  • Ei Putin hyökkää Suomeen. Venäjä ei ole koskaan hyökännyt Natoon kuuluvaan maahan.

    Äänestä

Milloin me päästään tappamaan ryssiä?

Äänestä
  • Riippunee Usasta ja muusta Lännestä. Mitäpä syytä Putella nyt tänne olisi.

    Äänestä

Muistakaa Turbolampaat, Venäjä ei väärämielisiä säästä

Äänestä
  • Putinin trollit ja Pietarin trollitehdas

    Äänestä

Putinin trollit ja Pietarin trollitehdas

Äänestä
  • 😅😂

    Äänestä

Muistakaa Turbolampaat Venäjä ei katso hyvällä pettureita.

Äänestä
  • Muistakaa Pietarin trollitehtaan trollit, ei suomalaiset halua liittyä Venäjään.

    Äänestä

  • Anonyymi00057 kirjoitti:

    Muistakaa Pietarin trollitehtaan trollit, ei suomalaiset halua liittyä Venäjään.

    Ei haluta heiluttaa lippuja Puten pillin mukaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00058 kirjoitti:

    Ei haluta heiluttaa lippuja Puten pillin mukaan.

    👍👍

    Äänestä

Putler ja Hitler

Äänestä
  • Natseja molemmat! Äärimmäisen pahoja. Toinen ampui jo itsensä ja varmaan kohta toinenkin.

    Äänestä

Putinistien kärkinimet löytävät itsensä Haagista syytettyjen aitiosta. Siis siinä äärimmäisen epätodennäköisessä uskomattoman-hyvän-onnen-tapauksessa.

Putin ja Medvedev muun muassa eivät mitä suurimmalla todennäköisyydellä tule ikinä Haagia näkemään.

Tietääkös AP miksi?

Äänestä

Suomi24 palstan vakiotrollaajia:
Research Agencyn ja Pietarin trollitehdas

Äänestä

Internet Research Agencyn ja Pietarin trollitehdas

Äänestä

Väärämieliset johtajat Venäjällä eivät osaa säästää, ainoastaan varastavat omalta kansaltaan. Köyhyys ja häpeä on aina ollut tavallisen venäläisen osa maaorjuutta suosivasta tsaarinajasta ,valheellisen kommunismin kautta rikolliseen Putinin rosvojoukon johtamaan diktatuuriin saakka. Tulevaisuus ei näytä yhtään sen paremmalta.

Äänestä

Viisas pyrkii olemaan puolueeton ja toimii kulloisenkin tilanteen vaatimalla tavalla?🤔🤨🙄

Äänestä
  • Venäjä ja venäläiset ovat hyökänneet kymmeniin puolueettomiin naapurimaihin. Mutteivat koskaan yhteenkään Natoon kuuluvaan maahan.

    Mutta missä on Natovastaisen faktat viisaasta puolueettomuudesta? Ukrainassa? Eestissä? Latviassa? Liettua, Itä-Puola, Georgia, Kazastan...jne...

    Äänestä

Muistakaa Turbolampaat me ymmärrämme teitä paremmin😂🤣

Äänestä
  • Tietysti Pietarin trollitehdas ymmärtää...😂🤣😅

    Äänestä

  • Anonyymi00072 kirjoitti:

    Tietysti Pietarin trollitehdas ymmärtää...😂🤣😅

    Himmeitä ovat rokotevastaiset Putinistit...😂🤣😅

    Äänestä

  • Anonyymi00073 kirjoitti:

    Himmeitä ovat rokotevastaiset Putinistit...😂🤣😅

    Totta tosiaan

    Äänestä

Muistakaa Turbolampaat...🤣😂😅

Äänestä
  • Himmeitä olette

    Äänestä

Venäjä ei väärämielisiä säästä, olen monta kertaa varoittanut teitä tulevasta ikinä ette usko mitään ja lopuksi itkette😂🤣

Äänestä

Rokotettuja Turbolampaita ei säälitä 😂🤣

Äänestä
  • Oho jopas, jopas on puheet😅😅🤣

    Äänestä

  • Anonyymi00080 kirjoitti:

    Oho jopas, jopas on puheet😅😅🤣

    Himmeitä olette 😂😂🤣

    Äänestä

  • Ei oppinut natsi kusta ojaan tuhlaa! ( Kremlin lanseeraamaa terveystietoa alakoululaisille Moskovassa )

    Äänestä

Uskooko niitä muut kun Banaani

Äänestä

Putin puhdistaa Ukrainaa, ukrainalaisten tahdosta huolimatta.

Äänestä
  • 👍👍

    Äänestä

Muistakaa Turbolampaat, olen monta kertaa varoittanut teitä tulevasta ikinä ette usko mitään 😂 🤣sillä tiedän teitä paremmin asiat.

Äänestä
  • Voi sinua pelleä tuon Turbo- sanasi kanssa taas. Keksit onkun kivan sanan ja toistelet sitä sitten koko ajan. Tuon lammas-sanan ymmärrän haukkumanimenä, mittä mikä ihmeen "turbo"? Kokeiles nyt sitä kakka- sanaa vaihteeksi ja toistele sitä itseksi siellä samalla kun fantasioit rakastamastasi Putinista.

    Ja olet oikeassa. Putinin koiraa ei uskota.

    "tiedän teitä paremmin asiat" HAHAHAHAHAHAHAHAHA! No kylläpä nyt pelottaa. 👍

    Äänestä

  • Olet kyllä oikeasti turboääliö!

    Äänestä

Turbolampaat, olen varoittanut teitä tulevasta ette usko mitään 😂 🤣sillä tiedän teitä paljon paremmin asiat

Äänestä
  • Suomalaiset ei usko Putinin trollien valhepropagandaa

    Äänestä

Joko luvattu rokotettujen joukkokuolema pian alkaa?

Vai tuleeko se samaan aikaan kuin hihhujen luvattu maailmanloppu joka on luvattu tulevan jo reilusti yli satakertaa?

Äänestä
  • 😂🤣😅

    Äänestä

Nyt Putkonen valehtelemaan niille omille siellä Donbassissa.

Äänestä

Vai venäjää tukeviin heh heh. Veböhö syrjastyy juugtyvöö vauhtia joten kuka tuollaisen kääpiön kanssa haluaa tehdä yhteistyötä.

Äänestä
  • Ei löydy Suomesta kovinkaan monta jotka haluisivat liittyä Venäjään ja vaihtaa Helsingin nimen Putinski

    Äänestä

  • Anonyymi00103 kirjoitti:

    Ei löydy Suomesta kovinkaan monta jotka haluisivat liittyä Venäjään ja vaihtaa Helsingin nimen Putinski

    Suuri osa Putinia tukevista viesteistä tulee Pietarin trollitehtaalta.

    Äänestä

Venäjä ei heikompiaan säästä, siksi on hyvä olla Natossa.

Äänestä
  • 🤣😅😂

    Äänestä

Suomalaiset ei ryssää pelkää. Vaikka olisihan se Vladivostikin rauha jo aika tehdä. Suomen lippu Kremlin salkoon jne. Mikäs siinä! Ei muutaku tavallista kovempaa yritystä sitte vaa musikat! Huomattavasti moninverroin kovempaa kuin se mitä Ukrainassa nyt koettavat päätään juosta aromäntyyn, eikä sittenkään tule riittämään.

Äänestä

Venäjä kostaa väärinajatteleville.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjä ei väärämielisiä säästä, olen monta kertaa varoittanut teitä tulevasta ikinä ette usko mitään ja lopuksi itkette häntä koipien välissä yhyyyy miksi minulle ei kerrottu näitä etukäteen tulette olemaan orjia,jos ette liity meihin Venäjää tukeviin ajoissa 😂🤣

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu