Orpo haluaa PS kumppanikseen, koska PS on heikko puolue

SDP olisi liian vahva kumppani hallitukseen kokoomukselle. PerusS:n kanssa kokoomuksen muodollisesti uskottavampi profiili riittää pitämään heidät "kuskin paikalla", vaikka heikonkin pääministerin johdolla. Orpo toivoo, että KOK vie ja PS vikisee.
13152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Persunatsit ei voisi hallituksessa suoltaa jatkuvasti sarjarasismii, sarjavihaa ja sarjavalheita!!!

Äänestä
  • Oot saanu päivän sitten käyntiin 🥰🥰👍👍

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Oot saanu päivän sitten käyntiin 🥰🥰👍👍

    mikäs tässä on kotona oleskellessa, nou tres

    Äänestä

  • 😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

    🔞 ­N­­y­­­m­­f­o­­m­­­a­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17834379X

    🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Äänestä

Orpo erhtyy jos kuvittelee PS:n alistuvan nöyräksi käskyläiseksi.

Äänestä
  • SAMOja päämääriä hallituksessa on kok-persuila ,demarit on aurinkon lasku puolue käy samoin kuin vasemistolle ,demari kannatajat suurin osa yli 60v ja ammattiliitojen änkyröitä .

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    SAMOja päämääriä hallituksessa on kok-persuila ,demarit on aurinkon lasku puolue käy samoin kuin vasemistolle ,demari kannatajat suurin osa yli 60v ja ammattiliitojen änkyröitä .

    Etkö sinä todellakaan tajua kumman kannatus laskee, Demareitten vai Persujen, jos Persut lähtee Kokoomuksen johtamaan hallitukseen?

    Äänestä

Orpolla ei taida olla lentolupaa, jolla voisi uhata nopeaa hallituksen eroa, jos ei mene hänen pillinsä mukaan asiat. Sipilähän uhkaili vähän väliä, ja lopulta toteuttikin sen eroamisen.

Äänestä

Sdp on syvältä .

Äänestä

Orpo haluaa ensisijaisesti Persut hallitukseen sen takia, koska hän tietää kokemuksesta sen että Persujen takki on paljon helpommin käännettävissä kuin SDP:n.

Äänestä

Heikoin lenkki on Taru Tujunen eli Ellun kana.

Kataisen kampanja perustui valehteluun ja Jyrki jäi kiinni siitä. Koko sotealan joukkopako perustuu tähän edelleen.

Kukaan ei luota päättäjiin enää.

Kun poliitikko leimautuu valehtelijaksi kärsii myös puolue.

Äänestä

Se on pääasia ettei Marinia tarvii enää katella ministerinä, se on helpotus kaikille puolueille, jopa vasemmistolle ja vihreillekin.

Äänestä

Purra suostuu lopulta ihan kaikki Orpon ja Mykkäsen vaatimuksiin, sillä kokoomus uhkaa ottaa demarit hallitukseen, jos Purra ei suostu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

SDP olisi liian vahva kumppani hallitukseen kokoomukselle. PerusS:n kanssa kokoomuksen muodollisesti uskottavampi profiili riittää pitämään heidät "kuskin paikalla", vaikka heikonkin pääministerin johdolla. Orpo toivoo, että KOK vie ja PS vikisee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu