Katsokaa nyt tätä vihreiden hommaa..
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17834824/lisaa-pakan-sekoitusta
Nyt Riikka tsemppiä ja suorat sanat Petterille huomenna! Ei mitään vetistelyjä, yrität uskottavalta näyttää ja jämyltä. Persettä ei nyt parane myydä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17834824/lisaa-pakan-sekoitusta
Nyt Riikka tsemppiä ja suorat sanat Petterille huomenna! Ei mitään vetistelyjä, yrität uskottavalta näyttää ja jämyltä. Persettä ei nyt parane myydä.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Riikka-parka.
https://www.iltalehti.fi/villeranta/a/6bd484d0-3d09-4893-9dbe-14731e385df9#gallery
Kun edes joku joskus jossain jotain, mutta kun ei kukaan koskaan missään mitään ja aina vaan persuille ivaillaan.
Vihrevasut osaa muuttaa veden/ilman puhtaaksi, paperilla ja almuilla, ei osallistu mitenkään turismilentoihin ja niiden päästöihin.
https://yle.fi/a/74-20001277
Kaikkea ne osaakin. Mutta osaako persut tien hallitukseen?
"osaako persut tien hallitukseen"
Sipilän hallituskaudella persut osasi ainakin lentoreitin hallituksesta ulos, kun ne heitettiin sieltä.
"Vihrevasut osaa muuttaa veden.."
Vaan jeesuspa se osasi muuttaa veden viiniksi.
Kysy vaikka Laura Huhtasaarelta(PS), se tietää nuo jutut ja uskoo niihin. Ja Teuvo Hakkarainen (PS) tietää , että "taivaan isä säätää ilmat".
Sillä lailla, eli vaya con dios, jos on persujen EU-edustajiin luottaminen.
On siinäkin populaatio noissa persuissa. Jos olisin joku Peltokangas (PS), sanoisin ruman sanan lopuksi. Mutta en halua alentua tomppelien tasolle.
Aloittajaa taitaa jo jännittää, paljonko sitä persettä tuullaan Purran johdolla todellisuudessa myymään? Elinkeinoelämä on asettanut persujen vinkkelistä hintalapun aika korkealle. Tänään RKP oli hallitustunnustelijan pakeilla ja Hendriksson kertoi keskusteluissa olleen mm. ilmastopolitiikan, maahanmuuton, EU-politiikan sekä kansainväliset sopimukset ja niistä kiinnipitämisen. On siinä Orpolla sompailtavaa, että saa nämä joko persuille hyväksyttävään muotoon saati että niissä mitään neuvotteluvaraa ylipäätään on. Eivätkä vihreät ole todennäköisesti jatkossa edes neuvottelevana osapuolena persujen kanssa, mutta se ei estä vihreiden kummittelua persujen päissä.
Ainahan se vähän jännittää, kuinka persujen käy, kun niin tohkeissaan ovat. Ja etenkin se, kuinka paljon persut sitä persettä taas myyvät.
Kuten tässä näin aprikoit:
"paljonko sitä persettä tuullaan Purran johdolla todellisuudessa myymään?"
Tuullaan, tarkoittanet tullaan, mutta varmaan persut ovat valmiita sitä taas myymään mutta se taitaisi sitten jo olla aika riskialtista peliä, kun 2015 jo nähtiin vastaavaa persujen toimesta.
Silloiset tapahtumat persut saivat sälytettyä Soinin syyksi, mutta ei kai sellaisesta metodista voi traditiota persujenkaan porukassa tehdä?
Ainakaan uskottavasti, ei kai ne kannattajatkaan sentään loputtoman tolloja ole?
Purralta (persuilta) puuttuu kompetenssi laajempiin kokonaisuuksiin ja yhden asian jankuttamisella ei neuvottelujen tuloksena auenne hallitustaival perussuomalaisille.
Valmistautukaa siis persut uhriutumaan, taas teitä on sorrettu!
Via dolorosanne jatkuu äärioikealla eduskunnassa, sieltä joudutte älyttömyyksiänne jatkossakin möläyttelemään, ettekö joudukin?