Edellistä hallitusta alettiin kutsua Huulipuna-hallitukseksi aika pian. Mikä olisi hyvä nimi Kokoomuksen ja Persujen yhteishallitukselle: Sini-perse?
Löytyykö parempia ehdotuksia?
Löytyykö parempia ehdotuksia?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Kun tarpeeksi kauan istuu puisella kirkon penkillä niin siniseksihän se perse siinä muuttuu.
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17835245Q
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Tiesithän, että v 1939 demari Otto Wille Kuusinen perusti yhteishallituksen Stalinin kanssa.
Kyllä tiedän ja eikös Gylling ollut rahamisterinä kun varsti suomesta kassa lähtiessään. Stalin tappoi kuitenkin
Ei Persut pääse hallitukseen. Jos pääsee, niin sitten pääsee. Kokoomus ei liian isänmaallista puoluetta päästä hallitukseen. Johan se olisi liian hyvää tälle punaiselle kansalle.
KD-PS ja KOK on ehdottomasti paras yhdistelmä Suomen saamiseksi tästä punavihreiden holtittomasti ja moraalittomasta tunkiosta.
Kokopersehallitus.
sinimusta hallitus tietysti
Joko orpokuutio tai perskokkarehallitus.
Mielestäni perskokkare hallitus on osuva ja kuvaava nimi persujen ja kokoomuksen hallitukselle.
KokoPerse, kuvaa hyvin hallitusta mikä on perseestä ja syvältä sieltä.
Moraalin vartiat tai rappion korjaajat. Uljaat, kuriinpanijat, Victory, Vihervassareiden nöyryyttäjät, jne
Vaali tappiostaan traumatisoituneiden itkijädemareiden kannattaa mennä töihin. Se muiden piikkiin loisiminen loppuu kohta, rahaseinä sulkeutuu ja puu jossa ilmaisraha kasvaa kaadetaan.
Työllisyyskehitys +100 000 onkin ilmeinen vaalivalhe.
Työttömyys vähenee kun tulee nälkä, niin on aina käynyt ei tarvitse olla kummonen ennustaja. Pyydetään töitä leipäpasta vastaan.
Kanssa-apinat kannattaa sinipersepaviaaneja, persuissahan on näitä apinavideoiden tekijöitä, kuinkahan Ek nyt niihin suhtautuu.