Kyllähän perämoottori pitää jokaisella vakavasti otettavalla virkamies-jokapojalla olla.
Asiantuntija hommasi lähipiirilleen kovapalkkaiset työpaikat ja sai lahjoja. Toiminta jatkui parin vuoden ajan.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/3e3630c2-a087-43ba-b318-32d3d4e0a6d1
Järkyttävää korruptiota Espoossa
Anonyymi-ap
3
356
Vastaukset
- Anonyymi
Kuulin kainuusta juttua että Nissinen avannut Puolangalle (kainuuseen)LVI-tarvike myymälän ja kioskin,olisko Espoon tavaroita myynnissä?
- Anonyymi
Eikös suomi ole korruptiosta vapaa valtio ?
Niin ne herrat, tuolla turuilla ja toreilla haastelee.
Joten, ei tuo aloitus voi pitää paikkaansa.
Jospa IL on erehtynyt ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2064975
- 373372
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.352898Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1412773- 252428
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.682257Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää192138Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?311810Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s411762Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.821425