kaikkonen antanut jo miljardin edestä aseita ukrainalle

suomen armeija heikentynyt huomattavasti.olisi maanpetturuuus syytteen paikka
193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Maat antaa vanhaa kalustoaan kilpaa Ukrainalle, koska Eu maksaa jonkun 85% niiden hinnasta takaisin - Viro vaatii 100%. Ostettiin ja ostetaan lisää, ja siten on tuliterät aseet. Mitä useampi venäläinen sotilas on poissa pelistä, sitä parempi kaikille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

suomen armeija heikentynyt huomattavasti.olisi maanpetturuuus syytteen paikka

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu