Suomessa on ollut maailman korkeimpia veroja ja lisäveroja = Arvonlisäveroa jopa ruuassa isoja määriä, kiristämässä elämistä.
Valtion pieni piiri keksii työpaikkoja jotka maksetaan veroilla ja velalla!
Miljardeja tukiin ulkomaisille heimoille heidän maihin. Kun omassa maassa ei ole rahaa ihmisillä, ei rahaa pitää teitä kunnossa!
Suomen valtio lisännyt merkittävästi menoja turhaan, keksinyt lisää työpaikkoja ja palkkamenot on huimat vuosittain.
Kerroin 1990 alussa että maassamme lisääntyy mielenterveyden ongelmat ja yhteiskunnassa köyhyys jota ei saa vähenemään vaan se lisääntyy.
Näin on käynyt ja maassamme on joka vuosi enemmän ihmisiä vuosittain joilla vaikeuksia elää tässä maassa. Tämä muuten tulee lisääntymään edelleen nopeammin nvaikka maahan otetaan enemmän "työperäistä" maahanmuuttoa. Se ei poista ongelmaa josta kaikki johtuu.
Moni ongelma näkyy juuri lapsissa.
Suomessa asiat alkoi mennä huonommin sotien jälkeen. Yhteiskunta sulkeutui ja media, muut ajoi samaa, itsesensuuri, suomettuminen. Kun olisi pitänyt vapauttaa luonnostaan kireän kansan korvien väliä, itemurhien määrä on aina ollut korkea tämän maan asukkaiden kesken.
Suomalaiset ei ole onnellisia vaan todellisessa tilastossa hyvän alhaalla. Itsemurhista olemme kärkeä 100 vuoden ajalta.
Suomi menee enemmän siltaan ja pahaolo lisääntyy jos kireyttä ja tiukkapipoisuutta yhteiskunnasta pois.
Eduskuntaan valitut ja siellä xx vuosia istuneet ei näe todellisuutta.
Verorahojen polttaminen ja mielenterveys ja muut ongelmat
Anonyymi-ap
1
265
Vastaukset
- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17836511o
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa143187Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.122178Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1181802Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä
Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus101166Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa
Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn1531063Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.
Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R4501002- 36823
- 54758
- 67711
Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.30685