Muistatteko Beelyn tyhmä isi mainoksen missä Isä alistettiin koirankoppiin? No Telia on tehnyt melkein saman kaltaisen mainoksen toteutus on melkein sama paitsi että tässä mainoksessa isä pakeni ulos ja soittaa Teliaan tai jotain ja lapset huutaa sisällä "Isä vaihtoon". Mielipiteenne?
Telian uusi Tyhmä isi variantti mainos
8
3234
Vastaukset
- Anonyymi
Taitavat isät nyky-yhteiskunnassa olla pelkkä kulutushyödyke.
- Anonyymi
Monta asiaa pielessä sen mainoksen maailmankuvassa: isä on vain maksaja, aikuinen on alistettu lasten tahdolle, lapset ovat hemmoteltuja - heillä on kaikkea, mutta tahtovat lisää. Kamalaa.
- Anonyymi
Ja sama juttu Telian uusimmassa mainoksessa jossa perhe on lähdössä autolla mökille. Mökille lähtö ei tunnu onnistuvan jos lapsilla ja vaimolla ei ole nettiliittymät ja muut vehkeet kunnossa. Jotenkin tuntuu sairaalta tämä nyky-yhteiskunnan meno :/
- Anonyymi
Mianos on siis tämä missä isä huutaa autosta:
ONKO MÖKILLE LÄHTIJÖITÄ!!?
ONKO MÖKILLE LÄHTIJÖITÄ!!? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mianos on siis tämä missä isä huutaa autosta:
ONKO MÖKILLE LÄHTIJÖITÄ!!?
ONKO MÖKILLE LÄHTIJÖITÄ!!?Kauhea TV- mainos missä kurkku suorana huutava ukko tunkeutuu ihmisten koteihin.....
Tästäpä syystä juurikin kierrän kaukaa Telian myymälän.
- Anonyymi
Voisi isi huudella mökillelähtijöitä vähemmän suutaan levittämättä.
- Anonyymi
Isä esitetään suorastaan munattomana hahmona. Oikea mies kysyy yhden kerran, onko lähtijöitä mökille. Jos ei minuutin sisällä tapahdu mitään, oikea mies lähtee yksin mökille.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark974806Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv2054645"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1173134Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m223097Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p983013Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1382288- 922231
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.342193- 222148
Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi392075