Näillä näkymin SDP on oppsitiossa seuraavat neljä vuotta. Palstalla saattaapi näkyä kiihtyvästi melkoista kiukkukirvelyä :D
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 57
Vanhimmat
Eihän tuo nyt ollut edes mikään uutinen, vaan täysin odotusten mukaista.
Melkoista kiukkukirvelyä on enemmänkin odotettavissa persujen puolelta, kun joutuvat luopumaan suurelta osin niistä vaatimuksista joilla ovat ratsastaneet.
Purra tekee taas takinkäännön uuden suomenennätyksen, koska Kokoomusvetoinen hallitus ei tule edistämään persujen vaatimuksia, oli kyse sitten EU:sta, ilmastokysymyksistä tai työperäisestä maahanmuutosta.
Ja taas ennustellaan :D Oisko mitään jos perustaisitte 'Poliittinen astrologia' -ryhmän?
Ennustellaan? Kokoomuksen kanta edellä mainittuihin asioihin on täysin selvä ja kaikkien tiedossa, samoin kun on persujenkin. Nämä kannat eivät vain ollenkaan kohtaa. Eivätkä persut ole sellaisessa asemassa että voisivat mitään sanella, vaan vaalivoittaja kokoomus määrää tahdin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17836441/purra-sanoutui-irti-kaikista-persujen-vaalilupauksista-
"Purra tekee taas takinkäännön uuden suomenennätyksen"
Mitä tämä muuta on kuin ennustelua?
Mekko pyörii ympäri monta kertaa päivässä.
Taas PetosJytkyn jälkeen PetosRytky, mutta paljonko Orpon ja pataporvarimustien enkelien hallitus ehtii saada aikaan tuhoa ja ankeutta 😖
Aloittaja on Venäjän trollitehtaalta tai persujen trollitehtaalta.
No se jää nähtäväksi, jatkuuko ALLAAHIN voittokulku suomessa…
Kenen banaania ottaisit?
Tynkkysen?
Persu
RKP ja PS samassa hallituksessa? Joko saa kaivaa popcornit esille?
SOSIALISMI ON OLLUT AINA HARVAIN VALTA - NYT SIITÄ ILMEISESTI PÄÄSEMME
VAPPUSATAS HUUHAILIJOISTA VALESTAJISTA,
- OLIHAN SEKIN VALESTA ILMAN TOTEUTUMATTA
Veli todistaa väkevästi :)
Persuilta odotetaan heidän lupaamiaan bensa satasia. Totuus on kumminkin, että saadaan hinnaksi satanen ylöspäin. Enemmän ne persuille äänensä antaneet rupeavat itkemään kun totuus heille paljastuu.
Miten uskot tietäväsi totuuden etukäteen? Mistä tämä ennusteluepidemia johtuu?
Aina kun luvataan enemmän kuin on mahdollista toteuttaa, joutuu ne joille on luvattu, pettymään. Persut aikoo kustantaa kaikki leikkaamalla kehitysyhteistyömäärärahoista ja maahanmuutosta. Joka ei ole mahdollista, koska ne ei riitä ja toiseksi, kokomus ei siihen suostu. Eikä rkp, eikä kd niihin kehitysyhteistyömäärärahoihin, joista hihhulijärjestöt saa ison siivun.
Esim. kun edellisen kerran niistä kunnolla leikatiin (Soinin aikaan), niin hellarit ym joutui jakaan potkuja. Konservatiiviset uskovat oli hyvin hyvin vihaisia.
ps minusta ne voitaisiin lakkauttaa kokonaan
HYVÄ POHJA
kun rkp ajaa suomen asioita. heille tärkeä on ruotsinkieli ja olkoon.
lastentarhasta alkaa jo opettamaan ruotsinkieltä pikkuhiljaa .
niin ei mitään VAIKEUTTA OLE KOULUSSA ja se on SIVISTYSTÄ
osata kieliä ihme meteliä käydään tuosta asiasta.
PITÄÄHÄN IHMISEN OPPIA MUUTAKIN
nyt vaan kännykällä leikkivät läpi elämän ja pää joutessaan HAJOAA:
Kumman puolella se aloittaja sitten oikein on?
Et sinä oikein rikkaalta Kokoomuslaiselta vaikuta
Työtön ja köyhä sinäkin olet.
Niin.
Hän ei persuna ymmärrä sitä. Toivottavasti hallitus rupeaa toimiin ja käynnistää hätäaputyöt ja laittaa nämä netissä työkseen roikujat töihin ja lopettaa rahan ilmaisjakelun.
Miten niin "kumman puolella"? Olen tietenkin Suomen ja suomalaisten puolella ja äänestän sellaista puoluetta, jonka politiikka sopii omiin näkemyksiini ja arvoihini. Enkä ole työtön. Olen markkinoinnin ja mainonnan alalla yrityksessä, joka panostaa erityisesti edelleen kotimaan markkinoilla toimivien yritysten menestymiseen, josta muodostuu osaltaan kriteerit puoluekannatukseni muodostumiseen. Tuloni kyllä riittää hyvään elintasoon.
Valitettavasti hallitusta ei synny tuolla pohjalla muuten kuin että persut pettää vaalilupauksensa. Zysko sen jo sanoikin että persujen on pakko perääntyä. Ja kyllähän persut taas vallan kiimassaan pettää. Aivan se ja sama millaisilla sana ja termi kikkailulla persujen tulevat ministerit sitten yrittää selittää persujen kannattajille kymmenien tuhansien maahanmuuttajien tänne kutsumisen. Persuille jo perinteeksi muodostuva vaalilupausten petos se silti taas on.
Enivei. Sdp ja muut koko kansakunnan parasta ajattelevat järkipuolueet tulee sitten taas korjaamaan oikeistohallituksen tähtitieteellisten leikkausten aiheittamia tuhoja kansakunnan hyvinvoinnille.
Eikä ehkä tarvitse odottaa edes neljää vuotta oppositiossa kun tuo leikkaaja hallitus kaatuu omiin sotkuihinsa.
...ja astrologinen hömppä vain jatkuu. Tähdet huonossa asennossa?
^^
Sipilän hallitus seisoi melkein 4 vuotta. Tämä friikkisirkus hallitus ei pääse edes puoleen siitä
Marinin hallitus vähät välitti suomalaisten hyvinvoinnista, tulos näkyy pahasti kriisiytyneessä Suomessa. EU.ssakin neuvottelivat SDP Tuppurainen ja Marin muun maailman ihmisten oikeuksista, kun nuukat maat neuvottelivat maidensa kansallisista eduista, saivat mm. EU-jäsenmaksuihin alennuksia.
Marinin hallitus myöntyi kaikkiin Suomelle kalliiksi tuleviin EU:n ehdotuksiin, kuten asuntojen pakkoremontteihin ja metsien ennallistamiseen, jotka loukkaavat suomalaisten omaisuuden suojaa. Marinin hallitus tilasi tietoisesti Suomelle päästömaksuja mm. määrittelemällä turpeen uusiutumattomaksi luonnonvaraksi, kun muualla se on uusiutuva luonnonvara. Marinin hallitus uhkasi toimillaan Suomen energia-kotimainen elintarvikehuoltovarmuutta, aiheutti toimillaan sähköpulan, suuret sähkölaskut ja sähkökatkosuhat, kun sähköisti kaikkea pikavauhdilla, nyt Suomi joutuu maksamaan sakkoa EU:lle ns. liiasta sähkönkäytöstä.
Järkeä ja Suomen ja suomalaisten edun mukaista toimintaa tarvitaan eikä Marinin hallituksen mutu- tuntuma aatesoopaa.
"Valitettavasti hallitusta ei synny tuolla pohjalla muuten kuin että persut pettää vaalilupauksensa."
Oikeistohallitusta ei synny, ellei sekä kokoomus, että persut anna periksi.
Rkp:lle riittänee, ettei ruotsin kielen etuoikeutettuun asemaan kosketa.
Krisuille riittänee jotkut jämäpalat. Kirkkopyhät ennallaan tyyliin.
Eikä uusia trans-, aborttilakeja tms, mutta nehän on jo pulkassa.
No nyt asiat korjaantuu, Riikka kun ilmoittaa EU:lle, että mehän ei makseta teille mitään, niin silloin ei muuten makseta sinne enää mitään. Ihan on helppo homma. Ei tule asetukset voimaan.
Ja bensan hinta laskee heti kun persut sitä laskee.
Vai olitko sinä joku muu oikeistolainen taas tällä kertaa?
Katsokaa, miten tökkivää suomea aloittaja kirjoittaa. Osaatteko yhtään arvata, mikä hänen varsinainen äidinkielestä voisi olla?
Annan vihjeen: se ei ole ruotsi.
Kas, kyseinen vahanaama on uusinut sivujaan, kieli ei ole enää samanlaista tönkötystä kuin aiemmin. Onkohan kirkkoslaavin tohtori opettanut opetuslapselleen suomea?
https://tunnistus.perussuomalaiset.fi/kayttaja/tanja-aidanjuuri/f916f608-ec37-4acb-bfc2-977907b03cdb
Miksei vahakabinetista karannut esiinnyt aidolla venäläisellä nimellään? Voisihan niin tehdä myös täällä Suomi 24:ssä?
Mitäs tykkäätte persujen äänestäjät, miltä teistä tuntuu toimia Venäjän valtion hyväksi Suomessa?
Vielä Jatkosodan aikana siitä sai kuolemantuomion. Tiedän onneksenne emme ole nyt sodassa.
Epätoivoista, Igor xD
Ei vaan toimia PS:n tapaan suomalaisten hyväksi toisin kuin Marinin hallitus, joka toimi kaikessa Suomen ja suomalaisten edun vastaisesti.
Niin, varsinkin Nato-jäsenyydessä toimi teidän venäläis... siis Suomen edun vastaisesti?
Sitähän se teillä aina on, mutta yritystä kyllä riittää.
Minulle on tärkeintä että perussuomalaisten äänestäjillä ja muilla rasistinatseilla menee päin helvettiä ja hyvältä näyttää nyt.
Miksi meillä sivistyneemmillä ihmisillä pitäisi mennä yhtä huonosti kuin teillä äärivasemman laidan ulisijoilla? Mikä elämässäsi on mennyt niin vituralleen, että sinusta tuli tuollainen hapannaama?
Nuo ovat katkeria,
Siksi että ovat Joutuneet
Käymään Elannossa ja
Ajamaan Ladalla.
SDP pitää potkia bootsien kantapäällä syvälle mutaan, samoin Virheitä pitää potkia bootsilla kylkeen ettei enää nouse koskaan! Keskusta on jo kuollut.
Nyt seurataan mielenkiinnolla, millä tekosyyllä puskahuutelija-jussi kieltäytyy maahanmuuttoministerin pestistä.
Banaani ja Pietarin trollitehdas ei nuku koskaan!
...ulisee ääripoika vasemmalta klo 03:07 HAHAxD
Mutta kyllä nukun ihan riittävästi. Työstäni johtuen unirytmini on hieman samanlainen kuin vuorotyötä tekevä.
Vastaa banaani nopeasti 03:33 ja todistaa banaani ja Pietarin trollitehdas ei huilaa edes öisin.
Putinin puolesta yötä päivää, banaani ja Pietarin trollitehdas.
Surkea yritys, Igor :D Te Puten trollit yritätte olla ovelia eripuran lietsomisessanne,mutta kyllä teidät haistaa jo kaukaa xD
Banaani trollaa Puten puolesta yötä päivää...
Punavihervasemmiston leiristä video 😂🤣
https://www.bitchute.com/video/muIJ7vzy2G9J/
Banaani: Työstäni johtuen unirytmini on hieman samanlainen kuin vuorotyötä tekevä.😂🤣
Sellaistahan se trollin työ on. Oltava valmis trollaamaan myös yöllä. 😂🤣
Banaani ja Pietarin trollitehdas trollaa palstalla ahkerasti yötä päivää.😂🤣
...ei pelkästään rangaistustuksena ....saattaa sitä aatteen vuoksi joutua kärsimään ... vaikka mitenhän se oikein mahtaa mennä , yleensähän näille " aatteen puraisemille" on riittänyt kellokortin leimaaminen ... ja tietysti riekkuminen ja kadulla istuminen teini-iässä...muuan demokraattisen järjestelmän harha-askeleena viran saanut Paavo-poju ehti ( jälleen ) paljastaa henkisen ikänsä itkupotkuraivarilla , mikä muuten menisi hupina kun eivät vain läheisensä joutuisi sijaiskärsijöiksi , tuollaiset raivokohtaukset kun eivät aina tasoitu hyssyttelemällä ...
Polje kommari ilmastopyörällä Siperiaan siellä on sun ystävät 😂🤣
Demareiden saavutukset on siinä 😂🤣
https://www.independent.co.uk/news/health/oral-sex-throat-cancer-uk-us-b2327921.html
Suomi nousuun ja piipittäjät turpa kiinni kansa on puhunut 😂🤣
https://www.youtube.com/watch?v=9g1kjF-hsD8
Kommari hallitus myrkytti ihmiset ja näin siinä käy ensin kehutaan myrkkyä ja sitten saadaan haitat siitä 😂🤣
https://files.catbox.moe/71jcle.mp4
Rokotettujen pandemia on tulossa ja se tulee järkyttämään kaikkia 😂🤣
https://twitter.com/CKellyUAP/status/1651584954579705856?s=20
Idiootit odottaa kuolemanaaltoa.
Tulihan se, mutta Keniassa kun hihhulit näännytti itsensä kuoliaaksi.
Turbolampaat haluaa tämän voimaan ja 100 piikkiä vuodessa😂🤣
https://mkrsuomi.fi/whon-pandemiasopimus-ja-ihr-muutokset-riisutaanko-jasenvaltioilta-paatosvalta-ja-ihmisoikeudet/
Kommunistit haluaa että niitä valvotaan 😂🤣
https://tnc.news/2023/04/27/c11-passes-senate/
Iso Arska meni jo polvilleen myönsi eläneensä korona valheessa😂🤣
https://twitter.com/Schwarzenegger/status/1643736541750239232?s=20
Rokottajat haastettu oikeuteen nauttikaa😂🤣
https://archive.is/T23eY
Rokotettuja sairaalassa ja vakavia haittoja.
https://twitter.com/Spaceship3arth/status/1650841396423675904?s=20
Lisää lääkkeitä rokotehaittapotilaille maailman suurin huumekartelli.
https://www.mediuutiset.fi/uutiset/komissio-kaynnistaa-jattimaisen-laakelain-uudistuksen/070a9e2c-2592-47fc-8df7-4c909d2b09b1