Kyllä vasemmalla osataan loan heitto ja hämmentäminen, ja YLE mukana xD
Ensin some ulisee, että Purra välttelee A-studion lähetyksiä, kun ei ollut mukana keskusteluissa. Purra kertoi, että hän on viisi kertaa ilmoittanut voivansa tulla mukaan, mutta YLE perui ne. Sitten seurasi taas älämölöä, että Purra valehtee, johon mukaan liittyi "todistajaksi" YLEn politiikan toimittaja, joka sanoi, että Purra on itse perunut kaikki. Tämä oli YLEn toimittajalta valhe, sillä hän mainitsi vain ne kerrat jolloin Purra ei aikataulullisista tms. syistä päässyt osallistumaan. Likaista peliä vasemalla ja YLEllä, kun yritetään kaksin käsin estää PS:n pääsy hallitukseen. Uutta normaalia "demokratian" henkeä Suomessa!
YLEnantavaa kostopeliä
1
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1183862Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe563185- 793157
- 193105
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans63041- 292805
- 542537
- 192277
- 632260
- 622119
