Kun Euro Jackpot ei kasvanut enää suuremmaksi. Tiistaina joku sai 46 857 546,20 € ja nyt on jaossa vain 10 miljoonaa eur.
Veikkaus pitää ihmisiä tyhminä.
Veikkauksen fyrkat ovat lopussa
10
379
Vastaukset
- Anonyymi
Etukäteen arvotaan rivit. Nyt ei ole pelattu tarpeeksi siksi ei anneta isoja potteja kuka noiden huijareiden peleissä mitään koskaan voittaakaan.
Haistakaa paska! - Anonyymi
Mä lasken aina 5 ja 5+1 tuloksien voittoja koska niiden jako-osuudet vastaa loton päävoittoja. 46,8 milj. yksin tai kymmeneen osaan on todella iso kasa rahaa! Kait tämä on ihan eri eteläisessä Euroopassa.
- Anonyymi
Tuskin on. Uusia kus*tus arpojakin tulee aina välillä.
- Anonyymi
Ei tuolta kyllä mitään voita.
- Anonyymi
Sinua pitää kaikki tyhmänä.
- Anonyymi
Veikkaus se tyhmä on ja sinä.😂
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Veikkaus se tyhmä on ja sinä.😂
Kyllä tämä rekisteröityminen on vähentänyt pelaamista , olen itse lopettanut lotto eurojack potin , mielestäni ei kuulu kenenkään tietää monta euroa laitan peleihin ja monta euroa sieltä saan. Eiköhän tämä "uudistus" ole vain verotukseen liittyvä juttu ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä tämä rekisteröityminen on vähentänyt pelaamista , olen itse lopettanut lotto eurojack potin , mielestäni ei kuulu kenenkään tietää monta euroa laitan peleihin ja monta euroa sieltä saan. Eiköhän tämä "uudistus" ole vain verotukseen liittyvä juttu ?
Voitoista ei tarvitse maksaa veroja. Ne on Veikkaus Oy maksanut ennen voiton maksua.
- Anonyymi
10 vuotta tuli pelattua eurojaskasspottia ilman mitään merkittäviä voittoja, lopetin sen kun hintakin niin kallis.
Varmaan yhä useampi alkaa lopetella veikkauksen pelien pelaamista kun ei niissä voita kerrassaan mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1247092KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4096793Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693443Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521323008Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092594Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään432144- 1251874
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211737Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821407- 741297