Aika kallista puhuminen?

Hallitusneuvotteluihin varattu 700 000e. Varmasti puhutaan aika viisaita tuolla hinnalla. Minä voisin puhua kavereideni kanssa tuolla summalla lopun ikääni. Olen 43v insinööri.
1118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Suurin osa summasta siirtyy valtion taskusta toiseen. Säätytalo on valtion omistuksessa ja eduskunta maksaa valtiolle vuokraa neuvottelutiloista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hallitusneuvotteluihin varattu 700 000e. Varmasti puhutaan aika viisaita tuolla hinnalla. Minä voisin puhua kavereideni kanssa tuolla summalla lopun ikääni. Olen 43v insinööri.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu