Sote-työpaikat ja maahanmuutto

Sote-johtajilla on kovat palkat, joten ulkomailta tuleville voi Sote maksaa hyvää palkkaa ja antaa työsuhdeasunnon käyttöön, josta tietysti työntekijä maksaa veron. Vuokra-asuntoja näyttää paljon olevan vapaana. Näin ei tarvita valtavia Kela-tukia!

Samat edut tietysti myös suomalaisille!
6130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kaikille tietysti vastaavat edut, joten eiköhän saada bussikuskeja ja siivoojia myös!

Äänestä

Eikö nämä Sote-johtajat ole juuri sitä varten palkattu, että laittavat sen Soten toimimaan! Miksi eivät mitään tee vaan olla öllöttävät, että muut tekee heidän työnsä?
Kyllä ihmisiä saadaan Suomestakin töihin, kun tarjotaan asuntoetu ja kunnon palkka, jolla hoitaja tulee toimeen!

Äänestä

  • Mikähän siinä on että ei Suomalaisille niitä etuja annettaisi??Onko Suomalainen niin eriarvossa Suomessa??Alkaa mennä päin petäjää,noitten Sote-johtajien päätökset.Itte kyllä jumalatonta palkkaa nostavat,ja monella on vielä auto/asuntoetu.

    Äänestä

Sote haluaa työvoimaa alle 15€/h + lisät.

Äänestä
  • Sitten saavat Sote-johtajat syyttää itseään, jos eivät saa työvoimaa! Johtajilla yli 10.000 palkat!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sote-johtajilla on kovat palkat, joten ulkomailta tuleville voi Sote maksaa hyvää palkkaa ja antaa työsuhdeasunnon käyttöön, josta tietysti työntekijä maksaa veron. Vuokra-asuntoja näyttää paljon olevan vapaana. Näin ei tarvita valtavia Kela-tukia!

Samat edut tietysti myös suomalaisille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu