Rauhaa!
Kun selasin Paleontologian oppikirjaa sen kuvat pikku-fossiileista kertovat selvästi, että kaikki fossiilit ovat pienoiskoossa olevia Aadamin tai nelijalkaisten eläinten osasia tai elimiä. Tuolla näkyy rakenne joka on lantio, tuolla näkyy rakenne joka on korva, tuolla näkyy rakenne joka on kylkiluusto. Tuolla näkyy rakenne joka on nelijalkaisen sarvi.
Siitä on helppo päätellä: Maa tuotti kunkin ELIMEN ja KEHON OSASEN lajinsa mukaan. Myöhemmin noista ELIMISTÄ joita pikku-fossiilit edustavat KOKOOMALLA KOOTTIIN KOKOON Aadami ja nelijalkaiset.
Selasin vielä MIKROBIOLOGIAN oppikirjaa ja sen kuvat bakteereista, viruksista ja muista pikkuorganismeista näyttivät aivan ihmiskehon luustolta. Joku kasa bakteeria muodosti kuin viiden sormen luut ja niin edelleen. Onko bakteerien koostumuksella mitään yhteyttä luustoon ja sen ainekseen sitä en tiedä, mutta nämä ovat asioita jotka osoittavat Genesiksen totuuden: MAA TUOTTI KUNKIN ELIMISTÖN, ELIMEN, LAJIN LAJINSA MUKAAN. Myöhemmin syntyi ihminen, joka oli Maata ja Maasta muodostettu. Hänen elimistönsä oli kokoelma noita pikku-fossiileja. Ihminen koottiin osiin ja parsittiin kokoon käyttämällä olemassaolevia maan tuottamia pikku-fossiilien osoittamia lajeja.
Jotta ymmärtäisi mitä tarkoitan pitää selailla fossiilien kuvia ja havaita niissä yhtäläisyydet korvan rakenteeseen, sarven rakenteeseen, luustoon yms. pienoiskoossa tietenkin.
Rauhaa!
Fossiilit osoittaa Adam on maa
9
364
Vastaukset
- Anonyymi
Voi luoja miten typerää kirjoittelua, on tainnut jäädä koulut käymättä.
- Anonyymi
Ei sitten tullut mieleen lukea noita oppikirjoja?
En vain voi ymmärtää tälläistä. Henkilöllä on oppikirja ja ilmeisesti kiinnostus aiheeseen, mutta päättää selata kuvia ja keksiä oman tarinan. - Anonyymi
Webb teleskooppi saavutti tieteen ja universumin rajat. Tuolla rajalla on selvästi nähtävissä mahdollisuus yhdistää luomiskertomus ja tiede.
Esim. On löydetty kuusi galaxia jotka ovat oudot massaltaan. Samoin on luominen puhunut kuudesta luomispäivästä ja taivaita on vähintään kuusi. Kun raamattu sanoo : Jumala erotti valon pimeydestä on ääressä universumin valo ja pimeys yhtä. Emme voi havaita sen tähden valon avulla enempää kuin nuo kuusi galaxia.- Anonyymi
Kun yhdistyy jälleen tiede ja teologinen näkökulma alkaa vaaka kallistua teokratian puoleen ja Ilmestys 11:15 käy toteen.
Maailman valtakunnasta on tullut meidän Jumalamme ja hänen Kristuksensa valtakunta.
Sillä tiede ei kykene enää uusiin saavutuksiin.
Jää jäljelle vain lajitella asiat ja luoda superyhteiskunta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kun yhdistyy jälleen tiede ja teologinen näkökulma alkaa vaaka kallistua teokratian puoleen ja Ilmestys 11:15 käy toteen.
Maailman valtakunnasta on tullut meidän Jumalamme ja hänen Kristuksensa valtakunta.
Sillä tiede ei kykene enää uusiin saavutuksiin.
Jää jäljelle vain lajitella asiat ja luoda superyhteiskunta.Tieteen ja uskonnon yhteinen näkökulma ei välttämättä tapahdu kristinuskon tai edes islamin kautta, vaan Intian hindulaisuus ja juutalaisuus toteavat tieteen saavuttaneen oman havaintokykynsä rajat ja vastedes tarvitaan uskonnon , filosofian ja tieteen näkökulmien yhdistäminen.
Kuljemme kohden teokratiaa. Humanismi vaihtuu teokratiaan. Tekniikka ja tiede toki vielä lajittelee ja yhdistelee tuloksiaan ja robotiikka, fuusio, tietokoneet yhä ovat tekniikaltaan jonkin verran edistyviä 500 vuoden ajan, mutta lopulta kuihtuvat. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tieteen ja uskonnon yhteinen näkökulma ei välttämättä tapahdu kristinuskon tai edes islamin kautta, vaan Intian hindulaisuus ja juutalaisuus toteavat tieteen saavuttaneen oman havaintokykynsä rajat ja vastedes tarvitaan uskonnon , filosofian ja tieteen näkökulmien yhdistäminen.
Kuljemme kohden teokratiaa. Humanismi vaihtuu teokratiaan. Tekniikka ja tiede toki vielä lajittelee ja yhdistelee tuloksiaan ja robotiikka, fuusio, tietokoneet yhä ovat tekniikaltaan jonkin verran edistyviä 500 vuoden ajan, mutta lopulta kuihtuvat.Tieteen kehitys on vienyt sitä pois uskonnoista, joissa dogmit ohjaa ajattelua. Toki uskonnot mukautuu muutaman sadan vuoden viiveellä tieyeen kehitykseen pakosta. Muutoin suuri yleisö alkaa pitämään uskontoa naurettavana.
- Anonyymi
Myös Darwin mainitsee teoksensa Lajien synty alussa evoluution joka koskee kehojen osasia (parts).
Ennen joukkosukupuuttoa on aina ollut lajikirjossa piikki. Suurin mahdollinen määrä lajeja. Sitten 50-90 prosenttia lajeista katoaa.
Entä jos nuo lajit ovatkin rakenneosia uusille lajeille. Niin että 1000 lajista osina muodostuu yksi ainoa laji joka käyttää noiden 1000 lajin rakenteita ja osasia itsessään.
Siinä tapauksessa Jumala on varsinainen tiedemies vailla vertaa, joka luo , testaa ja muuntaa sekä kokoaa elimistöt varsin oudolla tavalla.- Anonyymi
Nyt on menossa 6. Joukkosukupuutto.
Oli saavutettu suurin mahdollinen lajikirjo. Saa nähdä luoko Jumala yhden uuden superlajin kokoomalla yhteen pois kuolevien lajien osaset ja tiedot.
Itse asiassa on menossa kloonaus ja robotiikka ajatuksia tiedemiesten kokeilemana, mutta Jumala voi suunnitella esim. Uutta lintulajia?
Siivetön ruokki ja muuttokyyhky yms. Yhdistämällä omaksi uudeksi lajiksi?
Ilmestys kuvaa linnut voittajiksi ja maailman sotajoukkojen lihan syövät juuri linnut.
Ne jää eloon ja perustaa tulevaisuuden voittajalajin jos vain ihmiskunta ei tuhoa koko planeettaa ennen sitä.
Tietenkin tämä on vain spekulaatiota, mutta pitää tieteen selvittää voiko eri kasvilajeista jotenkin teoriassa koota yhden uuden lajin.
Onko se edes teoriassa mahdollista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 275323
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r34677- 1521681
Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1551446Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais151279- 931114
Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike211094viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.206987En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.67958- 37839