Loputon alamäki

Kokoomus tuhoaa aivan kaiken!
1385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ei tämän alemmas enään päästä.

Hyvät terveydenhoitopalvelut tuhottiin hyvinvointialueilla.
Nyt vanhusten ja vammaisten hoito on kuin 1800-luvulta. Se hoitaa joka halvimmalla sen tekee.

Niin järkyttävään kuntoon tämä puna-vihreä hallitus sai maamme neljän vuoden aikana.

Äänestä
  • Kohtuuton tilanne aloittavalla hallituksella. Mennyt hallitus käytti rahaa enemmän kuin olisi ollut mahdollista. Ongelmat ovat kuitenkin jäljellä ja vain pahentuneet. "Raha ratkaisee" oli vihervasemmiston ohje ja ratkaisu. Saattoi olla jopa ainoa toimenpide ja sitten vain odotettiin mitä tapahtuu. Nyt rahat on käytetty ja on pärjättävä sillä mitkä ovat taloudelliset mahdollisuudet. Se on paljon vaativampaa kuin edellinen toimitatapa.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Kohtuuton tilanne aloittavalla hallituksella. Mennyt hallitus käytti rahaa enemmän kuin olisi ollut mahdollista. Ongelmat ovat kuitenkin jäljellä ja vain pahentuneet. "Raha ratkaisee" oli vihervasemmiston ohje ja ratkaisu. Saattoi olla jopa ainoa toimenpide ja sitten vain odotettiin mitä tapahtuu. Nyt rahat on käytetty ja on pärjättävä sillä mitkä ovat taloudelliset mahdollisuudet. Se on paljon vaativampaa kuin edellinen toimitatapa.

    Totta kirjoitat.... se on tässä surullisinta, kun yrittävät korjata edellisen hallituksen jälkiä, saavat kiitokseksi vain vinoilua. lähinnä katkerilta vasureiden ja vihreiden edustajilta, jotka tosin voivat katsoa peiliin... olisivat normaalissa äänestyksessä olleet yhtä isoja puolueita kuin SDP.

    Äänestä

  • Kokoomus ollut vallan kahvassa 30 vuotta...

    Äänestä

  • Näin on , siksi orpo pitää lupauksensa ja antaa rikkaille veronalennuksia !!

    Äänestä

  • No nyt oikeisto myy loputkin terveydenhuollosta ulkomaisille yrityksille hoidedettavaksi !!
    Myyntikonsulttina Berner ja Sipilä !!!

    Äänestä

Todella hienosti perusteltu.

Äänestä

Sota nuijittiin väkisin läpi!

Äänestä
  • Ei Suomessa ole edelleenkään sotaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Ei Suomessa ole edelleenkään sotaa.

    Oli sotesota!

    Äänestä

Marin on edelleen pääministeri

Äänestä
  • Valitettavasti!

    Äänestä

jep nyt alkaa kansan ankeutus kokoomus päättää ja persut nuolee persettä. Näinhän se tämäkin jytky meni siten ihan persiilleen.

vittumaiset ajat koittaa köyhällistölle ja työttömille...4 vuoden helvetti edessä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kokoomus tuhoaa aivan kaiken!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu