Espoo voitti historiansa ensimmäisen kerran jääkiekon Mestis-sarjan mestaruuden
https://www.lansivayla.fi/paikalliset/5898039
Vanhaan hyvään ja selkeään aikaan Mestis-sarjan voittanut pelasi karsintaottelun SM-liigen viimeiseksi jäänyttä vastaan. Tänä vuonan se tarkoittaisi ottelusarjaa Saipaa-vastaan.
Nyt on kuitenkin epäselvää, että kuinka SM-liigatasolle noustaan ja keiden joukkueiden sinne ylipäätään annetaan nousta. Taloustilanteet ja pelipaikat ym- pitää olla kunnossa. Nouseeko Kiekko-Espoo joskus vielä Liigatasolle?
Nouseeko Mestiksen voittanut Kiekko-Espoo nyt SM-liigaan?
9
448
Vastaukset
- Anonyymi
Rahalla sinne noustaan eli ei tarvitse voittaa mitään ja karsia.
- Anonyymi
Onko Teemu Selänteellä taustajoukkoineen niin paljon fyrkkaa, että he kykenevät ensin saamaan Jokerit Mestikseen? Sitten vuoden kuluttua ensi keväänä nuo nostetaan jo SM-liigaan. Kiekko-Espoo tyrkätään sivuun.
- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17841371p
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Keravan Jokerit ei omaa liiga kelpoista jäähallia.
- Anonyymi
Tuohon mahdolliseen SM-liigaan nousuun menee kuitenkin vähintään vuoden verran aikaa. Ensi keväänä Venäjä-omisteisen Hartwall-areenan umpikuijaan on jo saatettu löytää joku ratkaisu.
- Anonyymi
Ei SM-liigaan pääse pelkästään urheilullisten näyttöjen perusteella. Tarvitaan rahaa, kyseessä on bisnespohjainen liiga.
- Anonyymi
Jokerit ei ole sanut hyväksyntää edes Mestikseenkään vielä. Hakemus on lähetetty, mutta hyväksyntöjä ei ole.
Kai siinä tehdään joku konkelo-sopimus, että Jokerit viskataankin suoraan SM-liigaan pelaamaan ensi kaudeksi. - Anonyymi
Espoolaisille ja Kiekko-Espoolle työnnettiin oikein lumikolalla kylmää loskaa niskaan eilen.
https://www.is.fi/sm-liiga/art-2000009626463.html
Ainakaan kahteen vuoteen ei ole mitään mahdollisuuksia noustaSM-liigaan. Ei vaikka Espoo voittaisi Mestiksen mestaruuden uudestaan taas ensi keväänä ja vielä seuraavanakin keväänä.
Jotenkin tässä nyt pedataan ja haetaan kietotietä, jolla voidaan vaan lyhyesti ilmoittaa että Jokerit on päätetty nostaa Liigaan, ohi muiden joukkueiden jonon. - Anonyymi
Jokerit nostetaan ensin liigaan ja kespoo aikaisintaan 2028.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2064975
- 373372
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.352898Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1412773- 252428
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.682257Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää192138Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?311810Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s411762Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.821425