Adventistit lienee ainut uskonto jossa vihataan sunnuntain pyhittäjiä ja porsaanlihan syöjiä. Heidän profeettansa on kuullemma nähnyt sapattikäskyn loistavan kirkkaimpana taivaassa.
Adventtiikirkossa on suhteellisen eniten uskonnon uhreja.
Tulosvastuullinen SDA.ORG järjestö on rahanahne.
Sapatistit taasen iskevät sapatillaan ja laillaan kuin korppi haaskaan kimppuun jos huomaavat jossain uskossaan häilyvän ja epävarman ihmisen. Uhriksi käy joko lapsikastettu tai hurmahenkinen, joka ei ymmärrä sitä että ulkokultainen uskonnollisuus on juuri se mitä Paavali kirjoituksissaan varoitti. Siinä mitätöidään. Kristuksen ristinkuolema.
Sunnunttain pyhittäjien vihaajat
15
309
Vastaukset
- Anonyymi
Tule adventistiksi.
Kuusi päivää töitä ja yksi lepopäivä.- Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17841387K
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Riihen seinästäkö sinä tuon vihan repäisit ?
1234567---- Anonyymi
Jokainen joka paljastaa asioita joista ei adventistit pitä leimataan tällä palstalla valehtelijaksi tai vihaajaksi tai hänet koitetaan muuten vain mitätöidä sanomalla höpöhöpö tai sanomalla valheesi eivät hetkauta.
- Anonyymi
Aloittaja ei vihaa ketään vaan rakastaa kaikkia ihmisiä myös advareita eikös vaan.
- Anonyymi
Aloittaja on sekaisin kuin seinäkello.
- Anonyymi
Haukkuminen ei taida sitä.asiaa kuitenkaan mitätöidä vaikka miten toivoisit
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Haukkuminen ei taida sitä.asiaa kuitenkaan mitätöidä vaikka miten toivoisit
Eikä ole aloittaja oikeassa, vaikka kuinka niin kuvittelisit.
- Anonyymi
Meille pastoreille täällä adventtikirkossa on vain yksi käsky, joka loistaa kirkkaammin koko maailmankaikkeudessa.
"Yksi päivä lauantaina tee työtä otsasi hiessä ja kuusi päivää lepää housun etumus märkänä."- Anonyymi
Älä ole typerä.
- Anonyymi
Kyllähän tässä selkeät lahkon merkit on vaikka miten koittaa positiivisesti katsoa.
- Anonyymi
Kyllähän sinä valehtelijan tuntomerkit täytät.
- Anonyymi
Sanoisin, että kyse on kultista.
- Anonyymi
Sanoisin, että valehtelet.
- Anonyymi
Aloittajalla näyttää olevan halu saada Adventisteille vihaajia, valheillaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1723375Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3732161Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii542097- 421988
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321481Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931241- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul3941091Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1151015- 46889