tinkaavat asiakkaat vie tuottoa

Anonyymi-ap

osa asiakkaista osaa tinkiä niin hyvin että menetät 20 prosenttia tuotoista. silloin ollaan kannattavuuden rajoilla. jos eivät tinkisi niin autoilu voisi kannattaakin.

tilanne on vaikea koska ihmisillä ei ole rahaa ja niiden on pakko tinkiä. taksarin on taas pakko ottaa ne kyydit mitä saa.

ei me voida olla joku basaari jossa tingataan. pitää jotenkin saada entiset hinnat takaisin tai sitten on vähennettävä esim rangaskuluja pinnoittamalla renkaita uudelleen tai vähennettävä esim keskuksen kuluja suorittamalla asiakkaiden etsinnän itse.

sillojn kun nää päättäjät teki uuden taksilain, alkoi alamäki. autojen määrä moninkertaistui ja kannattavuus romahti. nyt olisi porukalla varmaan maksettava lopettamisrahaa kolmasosalle autoja että saatas kyytejä enemmän. jos kaikki suomen taksit antaisi sen 5000 euroa niin voitas maksaa osalle takseja lopettamisrahaa. ostettas porukalla niiden autot ja luvat pois. varmaan möisivät kun tappiolla ajetaan muutenkin.

7

218

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minä qjqq yqngolla tqi boltilla maksaa 4e baariin

      Enne maksoi 18 e sama matka

      Myskin lentokentälle kun lähden etelään nykyään mkqsqn 2o e
      Ennen 38 e

      Olen erittäin tyytväinen ja mielestä maksu on kohtuullinen ei kuitenkaan mikään halpa

    • Anonyymi

      Korjaan kentälle maksoikin vaan 1o,1o e
      Ennen 38 e krtaisella riisto Mersulla

      • Anonyymi

        Ihan oikein teille qhneille tolamjokille
        Niin se mersunarmeija vaan ahrvenen
        Kohan suominkansa on iysensä kipeekis takseista maksaneet ja isänilemkallit mersut istaneet ja elättänee koko isännön ja rengon suvun


    • Anonyymi

      Siisnö sen näkee miten yrittäjät kusetaa kun toinen yrittäjä pystyy ajaman 7o pros halvemmalla kuin toinen.

      Ilmesesti ei tarvii asikan elttää koko sukua ja uutta auto joka kerta maksaa

    • Anonyymi

      Vain idiootti tinkaa hinnoista. Sellainen apina pitäisi viedä mielisairaalan suljetulle miettimään tyhmyyttään.

    • Anonyymi

      Tolppa apinat on kuninkaita oamsta mielstään
      Aina oikessa jopa politiikassa
      Änetäbät aina keskustaa ja bernerii

    • Anonyymi

      Taksi sosaali yrittäjät raasen tinkaa hintaa ian ylöspäin ja vokankaa veroetuu ja teke pimeetä keikaa äåja dippiikin pitäs aina antaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe