Eläköön vihreä siirtymä

Tällaisen kapitalistin mieltä lämmittivät TV-uutiset, kun jättikuorma-autot kuljettivat louhosta lavoillaan Lapissa. Mitä isompia kuoppia sinne saadaan, sitä paremmin businekset sujuvat.
8499
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Niinpä anarkisti, kun näitä tuulivoimaloita tehdään keskelle ei mitään, niin kyllä on suuret avohakkuualueet. Koska sinne pitää rakentaa tiet ym. muut huoltoa koskevat alueet. Ei taida tuo vihreäsiirtymä oikein toimia kun jättää jälkeen avohakkuualueita. Mutta eihän vihreä anarkisti sitä ymmärrä kun ei reppana osaa edes omaa nimeänsä kirjoittaa.

Äänestä
  • Näitä "kansanedustajia pitäisi kuljettaa tuulivoimalatyömailla.
    Mutta missä on Elokapina kun sitä tarvittaisiin katsomassa luonnon tuhoa tuulivoimalapuistotyömailla?

    Äänestä

Onneksi kokoomuslainen teollisuus omii vihreän siirtymän, joten vihreä liitto jää kuin nalli kalliolle.

Äänestä
  • Se, että kokoomuslainen teollisuus on lähtenyt mukaan vihreään siirtymään, takaa sen että siirtymä alkaa muuttua vähitellen sanoista teoiksi.

    Äänestä

Sitä se just on se Vihreiden luonnonsuojeluajattelu, kuten tässä näkyy, miten Vuosaaren rantatuntuma on pilattu:
https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000002905896.html

PS pitää käydä itse katsomassa, että sen ymmätää., kuinka se on raiskattu. Tuleva getto.

Äänestä

Juu, kun tämä vihreä siirtymä tulee suomeen, loppuu anarkistiltakin toimeentulot koska sen jälkeen ei ole enää veronmaksajia. Mutta eihän nämä talipäät sitä tajua, loppuu suomesta veronmaksajat.

Äänestä

Juu, todellakin me kaikki subventoimme hyvätuloisten, hyväkuntoisten ja hipsteriyteen taipuvaisen keskiluokan itse itselleen keksimää etua. Me kaikki maksoimme työsuhdepyöräetua 35 miljooaa eruoa vuodessa. Niin sosialidemokraattista, "rahaa on"- politiikkaa. Tällaiseen meillä ei ole varaa.

Suomi tekee tappiota 12 miljardia vuodessa. Tästä 3 miljardia menee pankeille korkoihin. Lisäksi lyhennykset. Menoja pitää leikata. Nyt. Tuleva hallitus joutuu sopeuttamaan yhtälailla. Jos sosialistit pääsee valtaan, niin verot kasvaa. Siitä kärsii eniten pieni- ja keskituloiset. Heillä ei ole varaa maksaa. Sosialistit kurmuuttavat omiaan. Sitähän nuo sosialistisen soten jonotkin ovat.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tällaisen kapitalistin mieltä lämmittivät TV-uutiset, kun jättikuorma-autot kuljettivat louhosta lavoillaan Lapissa. Mitä isompia kuoppia sinne saadaan, sitä paremmin businekset sujuvat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu