Oi Muut Nöyrtykää Ja Kumartakaa, ei noussut hattuun ei. :)
Tappara Hallittee Liigaa
11
908
Vastaukset
- Anonyymi
Taisi nousta kateus taas hattuun?
- Anonyymi
Joo niin nousi.
- Anonyymi
...Tai onko sieltä oikein koskaan laskenutkaan?
- Anonyymi
Florida-Toronto On Stanley Cup Finaalit 2023 niin Ja Risolid on poistuva tuote. Tämäkään ei varmaan kuulu tälle palstalle.v äärä aihealue joten saa POISTAA! Eräästä organisaatiosta en suostu kommentoimaan mitään kun näitä EI SAA KOMMENTOIDA.
Tässä viiden päivän ryyppyputki menossa ja lisäksi väärä lääkitys.
WarAxe89- Anonyymi
Toronto ja Florida kohtaakin jo seuraavalla kierroksella. Nhl:ssä jo varmaan 3 suurinta Stanley Cup suosikkia ulkona Tampa Bay, Boston ja Colorado, aikamoista.
- Anonyymi
Toronto Maple Leafs taitaa vihdoinkin voittaa seurahistoriansa 12.nnen mestaruuden. (Tarkistin lukumäärän ja löysin paljon tietoa aiheesta, mm. yhden näkyvän kanadalaisen urheilumedian uutisen, jossa vahvistettiin, että mestaruuksia on nyt 11, pulinat pois.)
- Anonyymi
Potkaskaa pihalle jos kyllästyttää nää jatkuvat itkut mutta voin ottaa nyrkkitappelun ToukokuuuuuuSSSA jonkun porkkanan kanssa Keskustorilla ja vääntää nenän poskelle. Niin ja olisko jollain myydä bentsoja?
T: WarAxe89 - Anonyymi
Tappara voitti tuomareiden avustuksella 😑
Näin oli sovittu- Anonyymi
Olihan siinä toisessa Finaalissa Pelikaaneilla ylivoimaa ainakin 15 minuuttia Tapparan yhtä kakkosta vastaan mutta eivät saaneet mistään sisään.
- Anonyymi
Myös kolmannen ottelun päätöserään Pelicans sai Kirves-myllyn alettua tuekseen täysin jäähyttömät vankilasäännöt, sarjan ainoan voittonsa varmistamiseksi. Aivan kuin lahtelaisten oma hyvä peli ja erityisesti alivoimapelin pitävyys eivät muutenkin olisi noilla kohdin muka riittäneet.
Muilla osa-alueilla kaikenlaista asiaankuulumatonta pelikaanitemppua yritettiin, mutta paras seitsemästä -sarjassa jääkiekkoa voittajasta ja paremmasta ei jäänyt minkäänlaista epäselvyyttä. Ei toki myöskään tavoissa ja tyylissä, joilla mestaruutta tavoiteltiin.
Jotenkin sopivasti kaiken kauniin mediapelin kruunasi julkisuuteen päätynyt Lahti-... siis Liiga-studion ohjaamon kollektiivinen tuskanpurkaus ratkaisuottelussa Tapparan viime sekuntien 4-4-tasoituksen kohdalla.
Tuloksen käsittely kateellisella selittelyllä ja väheksynnällä kertoo aina vahvasta kulttuurista ja suurista menestyslupauksista ao. tahoilla. Jatkakaa samalla tiellä, omaa logoa ei tietty kannata laittaa näkyviin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2772885Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka472280Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3471987- 1131717
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1051644Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121365- 661307
- 681243
- 551179
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771161