Heti alkoi sanojen syöminen, vaalilupausten takaisin vetäminen ja selitteleminen "ikiaikaisiksi".
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17843869/jo-toinen-laiton-hallitus-tulossa-vielapa-vahemmisto-sellainen#comment-120658707
Jo toinen LAITON vähemmistö-AMISSI-äärifasistinen pörssirikollishallitus Suomessa.
Laittoman vähemmistöhallituksen AMISSI-Lookiin tärvättiin verovaroja
8
546
Vastaukset
- Anonyymi
Yksi PetosKokPersujen tärkeimmistä vaalilupauksista, on kautta aikojen ollut ja äänestäjien mielissä on: EK-Yleisradion järjettömän suuren ja tarpeettoman, täysin turhuuteen menevän jättibudjetin halkaiseminen, vähintään keskeltä kahtia.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17259897/yle-syo-poydassasi- Anonyymi
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa#comment-118408720
1 500€/kk MINIMIELÄKKEILLÄ säästöä valtion talouteen, esimerkkeinä:
Norja, Ruotsi, Islanti, Tanska, Saksa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17810500/kustannustehokkaat-1-500ekk-minimielakkeet-saastoa-valtiontaloudessa
Tulosta voi tehdä ilman alistamista, JOS osaa. - Anonyymi
Rajojen piti mennä kiinni ja EK-Yle:n budjetti lakkauttaa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus - Anonyymi
Taisi Äärioikeisto-EK-Yleisradio, stailata laittomalle vähemmistöhallituksen Amisseille lookin, budjetin leikkauksien perumisen toivossa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17843869/jo-toinen-laiton-hallitus-tulossa-vielapa-vahemmisto-sellainen
Yksi PetosKokPersujen tärkeimmistä vaaliteemoista, kautta aikojen, on EK-Ylen laittoman ja täysin turhuuteen menevän, järjettömän suuren pörssirikollisuusbudjetin lakkauttaminen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus
Nyt on tuon lupauksen lunastamisen aika - ei selittelyjä. - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17843869/jo-toinen-laiton-hallitus-tulossa-vielapa-vahemmisto-sellainen#comment-120660174
EK-Äärifasisti-Yleisradio stailasi laittoman, pörssirikollisten kokoonpanon, kuten se sen vaalitenttifarssillaan valtaan mainostikin, omien pörssirahoituksiensa turvaamiseksi.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17832423/aarioikeistouhka-tulee-yha-useammin-yleisradiosta#comment-120475677
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218676Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4307927Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-105518Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite825159Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294989Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2373487- 1253204
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os353096Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin853089Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps252690