Sauli Niinistö, ei hlv

Miten se puhuu yhä noin huonoa englantia.
588
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

No eihän se puhu kunnolla suomeakaan.
Ynisee ja ähkii, että miten sitten englantia.

Äänestä

Puhun ja kirjoitan sujuvasti kuuta kieltaä jo olen ollut tulkkina ja kielenkäntäjänä.
En kuitenkaan puhu sujuvasti mutta mielenkiintosesti.
Jotain 70 vuotiaana puheeni hidastui , joka kielellä. Ny 86v.

Äänestä
  • Aika sujuvasti kirjoitat näköjään myös seitsemättä kieltä.

    Äänestä

Yleensäkin parhaiten puhuu sitä vierasta kieltä jota käyttää eniten.

Äänestä
  • Tuon kyllä keksit itse.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miten se puhuu yhä noin huonoa englantia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu