IltaSanomia koskevat jutut.
Vai onkos ylläpitokin Pietilän alaisuudessa?
Vai onkos ylläpitokin Pietilän alaisuudessa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Koska hävitit Lipposta ja Pietilää koskevan vastaavan linkin, oleppas hyvä ylläpito ja poista tasa-arvoisuuden vuoksi myös tämä herjaava kirjoitus.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000105&posting=22000000008544734
Iltasanomat on lehtenä vajonnut nykyisen päätoimittajan aikan todelliseksi roskalehdeksi.
Tulee mieleen vastaavia lehtiä lähinnä briteistä, jossa roskalehdistö kirjoittaa täysin puuta heinää.
Iltalehti on lehtenä ottanut kaulaa muutenkin Iltasanomiin.
Karpelan mollaamisella on tarkoituksena ainoastaan lehden myynnin lisääminen.
Vaikea sanoa, tulisiko Iltasanomista enää uskottava edes päätoimittajaa vaihtamalla.
Pietilä vihaa Karpelaa ennenkaikkea sen vuoksi, että Karpela on nainen.
Pietilä käyttää häikäilemättä hyväksi julkisuuden henkilöitä ja varsinkin keskustan ministerien yksityiselämää, siinä uskossa, että sairaassa päässä keksityt ja julkaistut häväistysjutut lisäävät lehden myyntiä.
Ja kyllähän tällä pikkusieluisella piihanalla on toki poliittinenkin tarkoitus, eli keskustan johtohenkilöiden mustamaalaaminen mielessä.
Moraalittomana päätoimittajana hän perustelee tekojaan hölmöläisten hokkuspokkus väitteillä, että esim. Karpela käyttää hyväkseen lehdistöä.