Taas tulee järki-kommenttia Anolta ja VKKsta: " Ottakaa SDP halllitukseen !!! "

Anonyymi-ap

Näinhän asia Suomessa on- SDP nosti jopa kannatustaan vaikka oli pääministeri-puolue.

Kokoomuspersujen vaalihujaus, gallup-petokset ja ääntenlaskentarikokset huhuissa kaikkialla- joten voisiko kansa luottaa porvariehin- siksi SDP on puolue joka taka että myös KOKO kansaa kuunnellaan ja köyhiäkään suomalaisia ei aleta tuhoamaan.

SDP takaa yhteiskuntarauhan Suomessa- ja hyvinvoinnin- ja estää kaaoksen.

10

138

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se puolue katoaa olemattomiin. Eilenkin erosi siitä Piho.

      • Anonyymi

        Ja sekö vaikuttaa alotuksen asiaan mitään?


    • Anonyymi

      Niin,en tiedä,joka tapauksessa neljässä vuodessa suomi on velkaantunut Eu maista melkein eniten.Leipä jonot on jokapäiväisiä kaupungeissa.Ihmiset säästää lääkkeistä maksaakseen ruuan ja sähkön.Kaupat kuppaa ihmisiä vedoten sähkön hintaan vaikka hinta on romahtanut.Jotenkin demari hallitus on aika vähän jelpannut normi suomalaisia,mutta erilaisiin elvytys paketteihin ja esim,somaliaan ym,sotaa käyviin maihin on riittänyt kehitys apua.Ja sdp oli vaaleissa kolmas.Eli pronssi mitali.Eli hävisi niukasti perusS, ja reilusti kokoomukselle.

      • Anonyymi

        kukaan ei voi olla noin phalla kuin sinä- mutta luultavimmin teet putinin aplkka-rupla-natsina täällä työmäsi Marinin maalittamista ja valemkampnjaa.

        Jokaine suomalainen luulisi ymmärtäbän viime hallituksen vaikean hallituskauden ja s elvää että jos kokoomus olisii ollut vallassa olisi menot olleet vähintäänkin kaksinkertaiset


    • Anonyymi

      Varmasti teillä Pietarissa haluttaisiin SDP hallitukseen. Ei kuitenkaan tule toteutumaan. Olemme täällä Suomessa kovin pahoillamme!

    • Anonyymi

      KUMMA ETTÄ SITÄ JÄRKEÄ EI LÖYDY OIKEISTOSSA MUUALTA KUIN VKKsta JA MUUT PIENPUOLUEET.

      • Anonyymi

        Sdp ei ole mikään pelastus suomelle se on turmion tie


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sdp ei ole mikään pelastus suomelle se on turmion tie

        SDP on nyt hallituksessa ainoa voima joka voi pelastaa vähävaraiset kokoomus-riistolta- ja puolustaa koko kansamme hyvinvointia.

        Kokoomus on rikollispuolue joka väärensi vaalituloksen ja varasti äänet itselleen - ja persuille?


    • Anonyymi

      Kaikki on putinisteja, jotka eivät rakasta ja liehu marinistien ympärillä. Iloa, valoa ja kippis vaan, kyllä se siitä kirkastuu!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      248
      17365
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      178
      12343
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      55
      6111
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      21
      4945
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      69
      4935
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      26
      4052
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3635
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      22
      3603
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      142
      3104
    10. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      36
      2587
    Aihe