Taas tulee järki-kommenttia Anolta ja VKKsta: " Ottakaa SDP halllitukseen !!! "

Anonyymi-ap

Näinhän asia Suomessa on- SDP nosti jopa kannatustaan vaikka oli pääministeri-puolue.

Kokoomuspersujen vaalihujaus, gallup-petokset ja ääntenlaskentarikokset huhuissa kaikkialla- joten voisiko kansa luottaa porvariehin- siksi SDP on puolue joka taka että myös KOKO kansaa kuunnellaan ja köyhiäkään suomalaisia ei aleta tuhoamaan.

SDP takaa yhteiskuntarauhan Suomessa- ja hyvinvoinnin- ja estää kaaoksen.

10

140

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se puolue katoaa olemattomiin. Eilenkin erosi siitä Piho.

      • Anonyymi

        Ja sekö vaikuttaa alotuksen asiaan mitään?


    • Anonyymi

      Niin,en tiedä,joka tapauksessa neljässä vuodessa suomi on velkaantunut Eu maista melkein eniten.Leipä jonot on jokapäiväisiä kaupungeissa.Ihmiset säästää lääkkeistä maksaakseen ruuan ja sähkön.Kaupat kuppaa ihmisiä vedoten sähkön hintaan vaikka hinta on romahtanut.Jotenkin demari hallitus on aika vähän jelpannut normi suomalaisia,mutta erilaisiin elvytys paketteihin ja esim,somaliaan ym,sotaa käyviin maihin on riittänyt kehitys apua.Ja sdp oli vaaleissa kolmas.Eli pronssi mitali.Eli hävisi niukasti perusS, ja reilusti kokoomukselle.

      • Anonyymi

        kukaan ei voi olla noin phalla kuin sinä- mutta luultavimmin teet putinin aplkka-rupla-natsina täällä työmäsi Marinin maalittamista ja valemkampnjaa.

        Jokaine suomalainen luulisi ymmärtäbän viime hallituksen vaikean hallituskauden ja s elvää että jos kokoomus olisii ollut vallassa olisi menot olleet vähintäänkin kaksinkertaiset


    • Anonyymi

      Varmasti teillä Pietarissa haluttaisiin SDP hallitukseen. Ei kuitenkaan tule toteutumaan. Olemme täällä Suomessa kovin pahoillamme!

    • Anonyymi

      KUMMA ETTÄ SITÄ JÄRKEÄ EI LÖYDY OIKEISTOSSA MUUALTA KUIN VKKsta JA MUUT PIENPUOLUEET.

      • Anonyymi

        Sdp ei ole mikään pelastus suomelle se on turmion tie


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sdp ei ole mikään pelastus suomelle se on turmion tie

        SDP on nyt hallituksessa ainoa voima joka voi pelastaa vähävaraiset kokoomus-riistolta- ja puolustaa koko kansamme hyvinvointia.

        Kokoomus on rikollispuolue joka väärensi vaalituloksen ja varasti äänet itselleen - ja persuille?


    • Anonyymi

      Kaikki on putinisteja, jotka eivät rakasta ja liehu marinistien ympärillä. Iloa, valoa ja kippis vaan, kyllä se siitä kirkastuu!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      113
      2332
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      33
      1904
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      48
      1855
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      27
      1853
    5. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      102
      1836
    6. Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)

      Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la
      Sysmä
      57
      1142
    7. Onko sulla jotain

      Suunnitelmia?
      Ikävä
      110
      1046
    8. Poistettuun aloitukseen

      Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei
      Suhteet
      20
      913
    9. Vaikeneminen

      Tylsää kun nainen meni kuoreen 🫤
      Ikävä
      54
      870
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      110
      847
    Aihe