Pakkoruotsittajat paniikissa!

Hallitusneuvottelut taitavat jumittua, kun pakkoruotsittajat kuorossa huutavat putinisteja apuun omaan kielisotaansa.
28256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Eikö Henriksson pysty estämään Purraa nostamasta kissaa pöydälle?

Äänestä
  • Liberaali ja suvaitsevainen RKP vaatii edelleen pakkoruotsia.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Liberaali ja suvaitsevainen RKP vaatii edelleen pakkoruotsia.

    Se on se #arvopohja. Vanhat kommunistit ja stalinistit kelpaavat jopa RKP :n varapuheenjohtajiksi, mutta persut ovat #eriasia.

    Äänestä

  • Ei pysty.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Liberaali ja suvaitsevainen RKP vaatii edelleen pakkoruotsia.

    Heh heh.

    Äänestä

Putinin trollit on hälytetty apuun haukkumaan pakkoenglantia.

Se on ollut Putinin vihan kohteena jo ennenkin.

Äänestä
  • Sellaisia ne pakkoruotsittajat on.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Sellaisia ne pakkoruotsittajat on.

    RKP :n ex varapuheenjohtajakin oli vanha kommunisti ja Suomen Kommunistisen Puolueen keskuskomitean jäsen.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    RKP :n ex varapuheenjohtajakin oli vanha kommunisti ja Suomen Kommunistisen Puolueen keskuskomitean jäsen.

    Niillä on hyvät suhteet Venäjälle, kun ovat saaneet sieltä röllit avukseen.

    Äänestä

Itse tunnut olevan paniikissa olemattomien trolliesi kanssa.

2Äänestä

Toivottavasti Purra priorisoi hallitusneuvotteluissa suomalaisten lasten hyvinvoinnin ja terveyden, mikä tarkoittaa myös pakkoruotsin poistamista suomalaisista kouluista.

Pakkovenäjän aiheuttama minäkuvan tuhoutuminen tunnettiin jo DDR :n aikana.

Ilmiö on samankaltainen, joka voidaan havaita pakkoruotsin invalidisoimissa pikkulapsissa.

Se aiheuttaa rauhattomuutta, itkuisuutta, älyllisen ja fyysisen kehityksen myöhästymistä, itsetunnon heikkoutta ja minäkuvan sekoittumista.

DDR :ssä pakkovenäjän aiheuttamat syndroomaa vähenivät ja lopulta poistuivat, kun pakkovenäjän opetuksesta luovuttiin.

Suomalaisilla lapsilla on vielä toivoa, mikäli pakkoruotsitus voidaan pysäyttää ajoissa.

Äänestä

Axel Olof Freudenthal oli merkittävimpiä suomenruotsalaisen kansallistunteen herättäjiä. Freudenthal harrasti rotuoppeja ja uskoi suomalaisten alempiarvoisuuteen.
Tästä on kai kysymys?

Äänestä
  • Todennäköisesti.

    Äänestä

Kuvitteletko, että hallitusneuvottelijat käyvät tällä palstalla lukemassa trollausviestejäsi? Minusta tuntuu, että heillä on parempaakin tekemistä.

2Äänestä
  • Eivät siis välitä kansasta? Siltä menu maistuu, sitä on syödä.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Eivät siis välitä kansasta? Siltä menu maistuu, sitä on syödä.

    Trollaaja = kansa ??

    1Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Eivät siis välitä kansasta? Siltä menu maistuu, sitä on syödä.

    Putinistit eivät voisi vähempää välittää Suomen kansasta. Niiden unelmana on se, että Suomen kävisi niin kuin Ukrainan.

    Äänestä

Näyttää olevan.

Äänestä

Siltä se näyttää.

Äänestä

Purra ei taivu.

Äänestä

Näin tekevät

Äänestä

Siltä näyttää.

Äänestä

Siltä näyttää.

Äänestä

Voi rähmä!

Äänestä

Että ne jaksaa.

Äänestä

Aijai, se englanti heitä potuttaa taas

Äänestä

RKP pilaa tämänkin hallituksen

Äänestä

Se tosiaan näkyy!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hallitusneuvottelut taitavat jumittua, kun pakkoruotsittajat kuorossa huutavat putinisteja apuun omaan kielisotaansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu