Tynkkynen se käy omia hallituaneuvotteluja somessa..
Melko typerää!
Melko typerää!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Silmänkääntötemppu. Persuäänestäjiä hämätään öyhötyksellä. Todellisuudessa takki kääntyy.
Jonkunhan ne hallitteluneuvottelut on tehtävä, Orvon johdolla kun ne eivät näytä etenevän ollenkaan.
Orpo ee vua ossoo vettee hommoo 🤷🏻♂️
Tynkkynen on tyhmä persu. Olen huomannut, että kun tyrmäävä tyhmyys yhdistyy silkkaan pahuuteen niin tuloksena on persu.
Tynkkynen on pohjimmiltaan kristillisdemokraatti, mutta KD ei huoli häntä seksuaalisesta suuntautumisestaan johtuen.
Mitä luulet tuollaisen kommentinnin kertovan sinusta? Ei mitään kovinkaan fiksua. Mutta koita korjata tilannetta, ja koita jotain perustelua - miksi ?
Näin se on.
Tynkkynen ei halua parantaa suomalaisten elämää, kuten kansanedustajan pitäisi tehdä. Hän haluaa sen sijaan julkisuutta.
Tämä on erittäin hyvin sanottu:
"Tynkkynen on tyhmä persu. Olen huomannut, että kun tyrmäävä tyhmyys yhdistyy silkkaan pahuuteen niin tuloksena on persu."
Ei persuja varsinaiset perussuomalaiset ihmiset äänetä. Persuja äänestävät tollosuomalaiset.
Minkähänlaisen kuvan luulet että tuollaisen toistelu antaa sinusta.
Ei kovinkaan älykästä ja fiksua, vai mitä luulet ?
Tynkkysellähän on jo julkisuutta, nyt voi käyttää sitä suomalaisten elämän parantamiseen, sikäli kuin yksikään kansanedustaja sellaista on enää kymmeniin vuosiin halunnut tehdä.
Mutta persuihin nekin kuuluvat
Osaisitko yhtään kertoa, miten ?
OIKEIN HYVÄ KYSELY TYNKKYSELTÄ, TV : stä JOUTAA URHEILUT, RUUANLAITOT, RAKSA REMPAT, UUSINNAT, TOISTOT JA YLÄ- ANTTILAN POONUS PALKKIOT. HÄN EI YLEÄ EDISTÄ YHTÄÄN MIHINKÄÄN JA ORPO PUHUU PASKAA HALUTESSAAN HALLITUS VOI RAJOTTAA TV TUOTETTAVIA OHJELMIA KOSKA HALLITUKSEN ALAINEN LIIKENNEMINISTERIÖ MYÖNTÄÄ TAAJUUDET, TV, RADIO LUVAT. ÄLKÄÄ IHMISET USKOKO MITÄ KOKOOMUS PUHUU HE HUIJAA.
No se on sama mitä tuo paskahousu kyselee.
julkaiseeko neuvotteluista suoraa videota ?
Tynkkynen on ulostulojensa persuteella selvästi väärä henkilö tuohon hommaan. Purrakin antoi jo palautetta lausunnosta vaikka pehmittelikin sillä, että YLE:n rahoitusta täytyy tarkastella.
Eikö persuilla todellakaan ole pätevämpää porukkaa? Tynkkynen on nolo.
Purra kertoi, ettei politiikot ole puuttumassa sisältöön, vain rahoitukseen.
Niin on.
Aivan. Sekin haluaa määrätä ohjelmat. Vihkoon meni taas.
Niimpä. Ja turpiinsa sai jopa Purralta.paskahousu jatkaa vaan Suomessa ininäänsä. Alan osta sille mekko.
Millä tavalla sai Purralta turpiinsa ? Kyllähän Purra antoi tukensa, ja kertoi ettei edelleenkään ole politiikkojen tarkoitus sisältöihin puuttua, vain rahoitukseen. Tosin, kyllähän sisltö on YLEllä ollut aika suuntautunutta tuon politiikankin suhteen, eikä voi sanoa että totuus olisi ollut se ohjaava tekijä toiminnassa. Toivotaan että rahoituksen tuntuva leikkaaminen saa YLEn palaamaan pöhöttyneestä mammutista, takaisin perustehtäväänsä, tiedoitusvälineeksi.
Tyhmä kuin saapas on tynkkynen. Siinä meni ministerihaaveet. Tosin kolminkertaista rikollista muutenkaan olisi ministeriksi päästetty.
Millä tavalla tyhmä ?
Hyvä veto. Kova melu jostain tv ohjelmasta.
Taustalla hiljaisuudessa voidaan sopia eläkkeiden leikkaamisesta.