Oliko se jonkun luoman jutun vastauksissa kun oli youtube linkkiä

mikä mies se oliko hollantilainen joku, katsoin sen eka videon ,
haluaisin tietää lisää että mikä sen miehen tausta oli siis talous maailmassa?

hän siirtyi muista tehtävistä ja joutui antamaan 10% tuloistaan sille entiselle joka teki ne hommat?

oli hyvin kiinnostavaa, tosin alkoi miettiä kun sanoi että sitä ollut tuhansia vuosia mitä eliitti touhuaa ja kehotti lukemaan jotain siionin dokumentteja että mennyt pöpiksi..?

luciferismia jotain.. varmaan eliitillä on omat juttunsa?
3155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En tiedä mistä videosta kyse, mutta ainakin Hollantilainen entinen pankkiiri Ronald Bernard on puhunut näistä asioista. Lopetti uransa kun ei kestänyt niitä touhuja.

Äänestä
  • Kiitän, tämä se ronald taisi olla..

    Äänestä

Korot on siis laittomia.
Islamia on haukuttu mutta tuossahan ilmenee että se ainoa järjestelmä enää mikä ei ota korkoa?

''Silloin kun katoliset vielä hallitsivat Eurooppaa, -korot olivat laittomia ja kuolemantuomiolla rangaistavia! Kuolemantuomio koron pyytämisestä. Asia kuvataan siten, että sen näkee olevan merkittävä asia pyhissä kirjoissa. Itse asiassa koronkiskonta on edelleen laitonta. Kyllä. Islamilaisessa pankkijärjestelmässä. Valitettavasti nykyisin on hyväksytty useita erilaisia laskentakaavioita, – jotka myös johtavat korkoihin. Mutta puhdas islamilainen pankkijärjestelmä oli viimeinen, joka pidättäytyi ottamasta korkoa. Hassu asia islamilaisessa pankkitoiminnassa – on se, että 50% sen käyttäjistä ei edes ole islamilaisia. Se on puhtaasti moraaliseettinen järjestelmä, joka perustuu – sellaisiin periaatepäätöksiin, että pankkitoimintaa – harjoitetaan siten, ettei oteta korkoa. Nämä ihmiset ymmärtävät sen vahingon, minkä korot aiheuttavat. Sitä vastoin poliitikot eivät ole näkevinään.'

https://blogit.perussuomalaiset.fi/make/vuoden-merkittavin-henkilo-ronald-bernard-osa-2/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

mikä mies se oliko hollantilainen joku, katsoin sen eka videon ,
haluaisin tietää lisää että mikä sen miehen tausta oli siis talous maailmassa?

hän siirtyi muista tehtävistä ja joutui antamaan 10% tuloistaan sille entiselle joka teki ne hommat?

oli hyvin kiinnostavaa, tosin alkoi miettiä kun sanoi että sitä ollut tuhansia vuosia mitä eliitti touhuaa ja kehotti lukemaan jotain siionin dokumentteja että mennyt pöpiksi..?

luciferismia jotain.. varmaan eliitillä on omat juttunsa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu