Putin on hyvä jätkä!

Putin on osoittanut, että Venäjän armeija on korruption mädättämä kulissi.

Hän on näyttänyt, että Venäjän hallinto on täynnä ääliöitä kuten Medvedev ja Patrusev, jotka ovat kadottaneet todellisuudentajunsa aikoja sitten.

Hän on näyttänyt miten luonnonvaroiltaan maailman rikkain maa voi syöksyä köyhyyteen, eristäytyneisyyteen ja takapajuisuuteen.

Hän on osoittanut, että diktaattori voi kaikessa valehtelemalla saada kansansa tyhmimmän osan (yli 50 %) kannattamaan täysin hyödytöntä sotaa naapurimaata vastaan.

Nämä Putinin opit kannattaa pitää mielessä.

3

227

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jännä nähdä miten pohjalle venäläinen yhteiskunta vajoaa ennen kuin sen typerimmänkin kansanosan päässä alkaa raksuttamaan että tarttis varmaan tehrä jottain ja lopettaa diktatuuri ja korruptio omassa maassa.

    • Anonyymi

      Putte tuhoaa venäjän koettaessaan päästä "suurten johtajien" joukkoon.

    • Anonyymi

      Suomen pitäisi lähettää Venäjälle kovia avustuspaketteja nyt millä käännetään sodan kulku Venäjän voittoon.

      Degeneroituneet tiltut välittömästi rajan yli Suomen Marshall apuna Venäjälle.

      Ne pojat osaa tehdä immelmannit liukuportaissakin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2141
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      60
      1965
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1910
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1622
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1621
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1444
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1072
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      957
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      875
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      869
    Aihe