Jos ette pysty neuvottelemaan asioista tulevien hallitus kumppaneiden kanssa ja saatte lähdöt pois.
Niin kahteenkymmeneen vuoteen ette saa mahdollisuutta edes tähän.
Yhtään arvostelua someen ei saa tulla kesken neuvotteluiden.
Eikä myöskään keneltäkään perussuomalaiselta ,mitään someen.
Orpo on taitava ja osaava neuvottelija jonka kanssa on pystyttävä keskustelemaan.
Nyt näytätte onko teistä mihinkään.
Niin kahteenkymmeneen vuoteen ette saa mahdollisuutta edes tähän.
Yhtään arvostelua someen ei saa tulla kesken neuvotteluiden.
Eikä myöskään keneltäkään perussuomalaiselta ,mitään someen.
Orpo on taitava ja osaava neuvottelija jonka kanssa on pystyttävä keskustelemaan.
Nyt näytätte onko teistä mihinkään.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Meillä on kuitenkin sananvapaus tuoda mielipiteemme julki. Edes Purra ei voi sitä meiltä kieltää.
Näin on. Mutta hyvä kysymys on mitä kannattaa nostaa julkisuuteen ja kuinka dramaattisesti. Samoin voi kysyä mistä on hyötyä ja mistä ei. Tuore tapaus Peltokangas on varma esimerkki lähes joka suhteessa epäonnistuneesta nostosta.
Keinotekoisesti luotu vastakkainasettelu RKP:n kanssa ei varmasti edistä puoluetta äänestäneitten asiaa. Vielä vähemmän se tukee puolueen asemaa vaikutusvaltaisen puolueena uudessa hallituksessa.
Ei muuta kuin potkut takalistoon, jos puolueen määräämää linjaa ei noudateta sananvapauden nimissä. Jokainen sen oivaltaa millaiset arvot henkilöllä on, jos suolletaan mitä sylki suuhun tuo ja vielä yön tunteina.
Puoluekokous on nostanut Tynkkysen ja Peltokankaan varapuheenjohtajiksi, ja Luukkasen puoluesihteeriksi, milloin persujen seuraava puoluekokous?
Seuraava puoluekokous valitsee kolmikon jatkamaan arvokasta työtään.
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17849500f
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Tämä se on vasta ihmeellinen kommentoija. Kyllä tuo somessa huutelu koskettaa kaikkia puolueita,
kun jokainen tietää öiset kirjoittelut. Suomessa on paljon radikaalimpia yhteisöjä kuin PS, mutta kaikki menevät samaan osoitteeseen. Kokkarit osaavat puhua, mutta katsotaan mikä katastroofi vielä syntyykään, sillä vuosikymmenet on osoitettu kuinka raha löytää kyllä rahan luokse.
Heil purrahan sanoi itse haluavansa diktatuurii .. persunatsit ei saa Suomesta diktatuurivaltio Persuputinlandia !!