Merkillinen joukkoampumis aalto ravistelee
Usaa.jos aseita ei olis niin helposti saatavilla,
niin.varmaan näiden 200 joukkoampumisen
sijasta olisi ehkä 20 ampumista.Usa on kautta aikain maana suuren ihailun kohde
muille länsimaille,mutta kyllä sielläkin
pahoinvointia esiintyy enemmän kuin laki
sallii?
Usaa.jos aseita ei olis niin helposti saatavilla,
niin.varmaan näiden 200 joukkoampumisen
sijasta olisi ehkä 20 ampumista.Usa on kautta aikain maana suuren ihailun kohde
muille länsimaille,mutta kyllä sielläkin
pahoinvointia esiintyy enemmän kuin laki
sallii?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ei sentään liene elohopeaa hammaspaikoissa enää, minut ne tekivät erittäin herkästi suuttuvaksi..
En Amerikasta tiedä mutta itse olen ihan pesemällä pitänyt kalustosta.
Jotenkin tylsältä tuntuu että laiskuuttaan joutuu kalliisiin operaatioihin.
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17850396k
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Amerikka konkurssissa, Rahattomuus on syy miksi riehaantuu.
Ei kait siellä sen ihmeempää, minusta ihan keskiarvojen mukaan mennään.
Normaalivuotena tulee sen 6-700 joukkoampumista joissa vähintään 4 ottaa osumaa.
Noissahan ei ole mukana poliisin ja muiden rikollisten välisten ammuskelut, poliisihan ampuu keskimäärin tuhat per vuosi.
Alkuperäisasukkaita ei ole enään saatavilla ammuttavaksi.
Jenkeissä kuten koko maailmassakin ,myös täällä Suomessa, narsistit ja psykopaatit saa aseluvat liian helposti. Siellä kuin täälläkään ei tarvitse mitään psykologitestiä ennen ensimmäistä aselupaa ja se on suuri virhe kaikilta mailta ketkä niin tekee.
Psykopaatit kun ei koskaan välitä toisten hengistä mitään ,ainoastaan omistaan ja ehkä rikolliskumppaneidenss hengistä vähän.
Ja jenkeissä itsepuolustuksen nimissä voi saada jopa ensiluvankin mille tahansa tykille ,ja vaikka kuinka monelle aseelle. Oman armeijankaan perustaminen ei ole periaatteessa kielletty,oli sekopäisyys kuinka pahaa tahansa.Voittajasyndrooma on siellä mennyt liian pitkälle kuten monessa muussakin valtiossa.
Ja sitten on rikollisvaltiot vielä erikseen joissa ei ole muuta kuin luotien laki voimassa,vahvin voittaa kuten taloudessakin.
Tuossa ne syyt nykyiseen ja jo menneeseen sivullisten ampumisiin.
Ja ei vain luvalliset aseet vaan myös luvattomia aseita saa liian helposti ja niitä on liian helppo tehdä kenenkään puuttumatta siihen mitenkään esim. juuri jenkeissäkin.
Suurin syy on juuri tuo narsistisuus kun sen annetaan valtoimenaan rehottaa maailmassa koko ajan,ei normimieliset ketään toista tahallaan tapa koskaan ,ainoastaan nuo sairaat yksilöt joita maailmassa voi olla jo miljoonia.
Myös täällä Suomessa lupansa menettäisi jo sadat tuhannet ihmiset pelkän narsistisen mielen pefusteella jos psykotestit tulisi pakolliseksi joka aseelle ,ensimmäisestä aseesta lähtien.
Poliisit,ja puolustusvoimat sekä rajavartiat että vartiat tosin valvoo toisiaan paremmin että siellä ei niin paljon pääse joukkoampumisia tapahtumasn mutta joskus sielläkin,mikään ei ole aukotonta vielä nykymaailmassa.
Tähän kohtaan pitäisi saada huomattava parannus ennen kuin voimme sanoa jäähyväiset aseille ja millekään murhille sekä tapoille.
Mitä me saadaan rokotteista
https://www.youtube.com/watch?v=anJWQ5eDfio
Euroopan parlamentin jäsenet, tohtori Robert Malone ja Byram Bridle - lehdistötilaisuus kansainvälisen Covid-huippukokouksen III jälkeen.
Sellainen kansa, millainen johtaja.
Mutta onhan se hyvä asia että ampuvat toisiaan, eivätkä ole ympäri maailmaa ampumassa syyttömiä naisi ja lapsia