Helsingin rautatieaseman kivimiehet puettiin käärijänvihreisiin viisutamineisiin.
Eikö mitään rajaa ole ihmisten lapsellisuudella.
Koko käärijä on niin vastenmielinen ilmestus että tuntee myötähäpeää suomen puolesta.
Lapsellista porukkaa.
Eikö mitään rajaa ole ihmisten lapsellisuudella.
Koko käärijä on niin vastenmielinen ilmestus että tuntee myötähäpeää suomen puolesta.
Lapsellista porukkaa.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Vedä pipo päähän niin et näe jos ahdistaa.
Keskenkehittyneen näköinen pelle muka laulaa, voi hyvänen aika! Epämusiikkia rääkyvä otus pitäisi hakea pois Englannista ja laittaa terapiaan.
Paras kommentti tänään.
Höpö höpö. Kyllähän mies on aivanerinäköinen kun pukee toisenlaisen asun .Katos roolikuteet tekevät miehestä tään näköisen. Leikkaappa hiukset hänen mallin mukaan ja vetäse vihreä asu.Eihän muita ryhmässä olevia edes tunnista.
Hyvä,että näin tunnustetaan viihdettä. Jääkiekkoa kyllä saa juhlia. Miksei tätäkin. Mitä pahaa tässä on. Kyllä menee rahaa turhemoaankin Saivathan oppelijat töitä.
Ei ole mitään juhlimisen aihetta. Katsotaan sitten, kun viisut ovat arvosteltu ja sijoitukset selvillä. Minusta
myös lapsellista touhua ja sanojen puolesta ei mitään hyvää lapsille. Oikein ihmettelen vanhempia, jotka haluavat pukea lapsensa käärijän asuun. Euroviisut ovat nykyään pelkkää pelleilyä.
On erikoista,että joka asiasta pitää vääntää torttua. Pitäisi laskea Montako positiivista ajattelun tykkää tällä palstalla löytyy
Moni sai töitä kun pukivat kivimiehet ompelijat,kangaskauppias sai myytyä kangasta,Nosturimiehet saivat palkkansa jne.
Oksettaa tuo käärijä-hypetys! Laittaisi kääriäinen edes t-paidan boleron alle! Lisäksi legendaariset kivimiehet ovat sotkettu tuohon höpötykseen!
Kyllähän yrittäjät tykkää. Nyt ovat keksineet hänelle juoman taitaa tulla kesän hitti
Voihan vihreetä kangasta kierrättää. Kivimien päälle meni monta metriä. Ideaa kehiin.
Ei pidä olla liian tosikko. Minusta vihreät asut ovat hieno idea. Suupielet vain ylöspäin.
Paljonkos vappujuhlan lakitus juhlat kaupungille maksaa.?Juovuksissa toikkaroidaan Olisiko aiheellista estää joutava lapsellinen toikarointi,Ei silti pitäähän ihmisillä olla hupia eikä tosikoille saa nauraa vai kunninpäin se olisikaan mahdollista.
Itselle on tärkeintä musiikki ja korea ulkonäkö. Siksi katson ja kuuntelen eteläkorealaisia bändejä, tosi kauniita miehiä!
Kiva juttu! Kiva koko käärijä-ilmiö!
Kun on ollut niin paljon kurjuutta, kuten korona ja ukrainan sota, taloudelliset vaikeudet.... Niin eräänä päivänä ymmärretään: On aika ottaa relammin, on aina leikkiä ja ottaa rennosti :) Tosikkomaisuus pois vaan ja nauttikaa siitä, että elämä tarjoaa Erilaisia muotivillityksiä ja vaiheita! Takana tiukkapipo suomalaisuus! Tervetuloa uusi yhteisöllinen ja joskus leikkimielinen aika!!
Kuka tervejärkinen viitsii kuunnella tätä rääkymistä. Ei voi kun nauraa.
Minunkin mielestäni se oli tyhmä juttu. Ja kuinka paljon maksoi sekin juttu.oisivat senkin rahan antaneet niille kuka tarvii ruokaa
Kääriäjä on ajan hermolla On hyvä,että Käärijä saa kansan liikkumaan.