Kaikilla suurilla kuorma-autonvalmistajilla on jo sähköisiä voimalinjoja mutta ei Traktoreilla ?.
Traktoreissa palaa verotuettua polttoainetta valtavia määriä ja jos pakoputkipäästöt ei riitä, niin vuotavat öljy-ym letkut ruiskivat lisää.
Sähkötraktorit kauppoihin.
Ajoneuvopäästöt
5
456
Vastaukset
- Anonyymi
Pelto ei kasva jos se jyrätään liian painavilla koneilla liian tiiviiksi.
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17853242h
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Jos ajatellaan kevään kylvösesonkia, niin maalaiskylissä traktorit pörrää pelloilla parin viikon ajan. Tuskinpa maalaiskylien sähköverkot ja muuntajat riittäisi akkujen lataukseen, eikä oikein traktoritkaan joutaisi latauksessa seisomaan.
- Anonyymi
Saastuttamisesta päästään eroon kun jokainen vaihtaa bensa-autonsa tällaiseen sähköiseen. Eikä maksa paljon.
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/a56190a3-7334-46d6-bf58-1d7ba998786e - Anonyymi
Hienoa,traktoreita ei enään tarvita kun me kaikki lopetamme syömisen,maailma pelastuu.Mutta mutta kun nuo eläimen penteleet tappavat toisiaan ja myös syövät toisiaan,jotain lakia niillekin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4612775Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek152615Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2671575Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.841174Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4401121Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel631088- 156960
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä41928- 56879
- 79875