Onko bussikuskilla työpuhelin työnantajansa puolesta? Jos, mihin sitä käytetään? Eikö bussit kuitenkin ole GPS - seurannassa koko ajan?
Bussikusills työpuhelin
4
345
Vastaukset
- Anonyymi
Pitäähän sille kuskille saada tietoa vaikkapa aikataulun tai linjan muutoksista. Vähän paha homma pomolla ajaa bussia kiinni GPS seurannan perusteella että voi kertoa pysäkillä muutoksista.
- Anonyymi
Niinpä, päivittäin kesken ajon aikataulu tai reitti muuttuu. Miten tiedottaminen pysäkillä odottaville asiakkaille hoituu?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinpä, päivittäin kesken ajon aikataulu tai reitti muuttuu. Miten tiedottaminen pysäkillä odottaville asiakkaille hoituu?
Joko ajantasaisella pysäkkinäytöllä tai matkustajan käyttämän sovelluksen kautta. Ellei näitä ole käytettävissä, matkustaja kiroilee pysäkillä puuttuvasta bussista ja haukkuu seuraavan vuoron kuljettajan.
Kaukoliikenteen busseissa puhelimen käyttö nopeuttaa matkustajien kulkuakin, jos kuljettajan ei tarvitse turhan takia koukata rahtipysäkille vain tarkistamaan ettei siellä ollutkaan mitään noudettavaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614428KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523291Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?552560Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492554- 1102285
- 241893
- 241681
- 301626
- 1691540
- 361275