Hätätilahallitus on nyt koottaava nopeasti

Viime hallituksen hinta on tullut piilostaan. Ei riitä kuudet miljardit sopeutusta!

Ja jos eräät ois viime kesänä ja syksynä tehneet työnsä Uniperin osalta, niin yksi 6 Mrd euron erä olisi jo saatu Uniperin 2023 ekan kvartaalin voitoista.
Mitä taitamattomuutta Marinilta ja Tuppuraiselta.

Suomi on kohta konkurssissa. Ei riitä pienet säädöt säätötalolla.
3171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Demarit tiesi että Fortumin omistuksessa Uniper ei olisi tuottanut. Koska Saksa.

Äänestä

Suomen pahin ongelma on syntyvyyden romahtaminen.
vuonna 1960 ikäluokkaa 0-14 vuotiaat oli 30 % väestöstä.
Vuonna 2021 ikäluokkaa 0-14 vuotiaat oli 15 % väestöstä.
Samalla ihmiset elävät paljon kauemmin. 60 vuodessa elinajanodote
on venynyt 20 vuotta.
Lisääntyminen on vapaaehtoista. Lapsentekotalkoisiin ei voi valtio pakottaa.
Suomalaisista vain 47% on työssä käyviä. Loput tekee ihan jotain muuta.
Suomen suurin väestöryhmä on eläkeläiset.

Äänestä

No, se kärsii joka sen aiheutti.
Nuoret katkaisevat siteen vanhempaan väestöön joka ei aikoinaan tehnyt sitä veronmaksajasukupolvea.

Luonto hoitaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Viime hallituksen hinta on tullut piilostaan. Ei riitä kuudet miljardit sopeutusta!

Ja jos eräät ois viime kesänä ja syksynä tehneet työnsä Uniperin osalta, niin yksi 6 Mrd euron erä olisi jo saatu Uniperin 2023 ekan kvartaalin voitoista.
Mitä taitamattomuutta Marinilta ja Tuppuraiselta.

Suomi on kohta konkurssissa. Ei riitä pienet säädöt säätötalolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu