Ruotsalaisfeministit uskovat satanisti-pedofiilien rituaalimurhiin
Evin Rubar Könskriget - del 1 Ohjelma nähtävissä Internetissä osoitteessa:
http://svt.se/svt/jsp/Crosslink.jsp?d=2222
Ruotsin Södertäljen kaupungissa poliisi etsi 1993 metsästä pienten lasten ruumiista. Nuoren tytön silminnäkijäkertomuksen mukaan pienilapsi oli murhattu saatananpalvoja-pedofiilien rituaaleissa. Jotkut esittivät, että näihin murhiin liittyi korkeassa asemassa olevia miehiä. Kolmen vuoden kuluttua tutkimukset lopetettiin tuloksettomina ruumiita tai merkkejä niistä ei kuitenkaan löydetty. Eikä kadonneita lapsia ollut ilmoitettu. Rituaalimurhaajat olivat ensin seksuaalisesti hyväksi käyttäneet lapsia, ja sen jälkeen tappaneet nämä. Kolmessa Ruotsin kaupungissa epäiltiin tehneen näitä saatanallisia rituaalimurhia. Pedofilian ja murhien lisäksi rituaaleissa on tapettu vastasyntyneitä lapsia silpomalla, heidän sisäelimiään on syöty, ja vastasyntyneet lapset ovat saatu pakottamalla alaikäisiä tyttöjä synnyttämään näitä lapsia.
Ohjelmassa haastateltu Eva Lundgren professori Uppsalan yliopistosta pitää rituaalimurhia totena. Toinen rituaalimurhiin uskova on Ruotsin johtava feministijärjestö, ROKS, Riksorganisationens för Sveriges kvinnojourer, jonka puheenjohtaja ja toiminnanjohtaja vakuuttivat uskovansa pedofiilirenkaan olemassaoloon. Professori Eva Lundgren, joka on ROKSin hoitomallin ja ideologian pääsuunnittelija, näkee pedofiilirenkaan tyypillisenä miehisen valtarakenteen seurauksena – osana samaa rakennetta kuin perheväkivalta, raiskaukset ja naisten seksuaalinen hyväksikäyttö. ROKSin edustajat toistavat dokumentissa useasti, että miehet ja naiset ovat sodassa keskenään, maailmanlaajuisessa sisällissodassa, jossa heidän feministijärjestönsä toimii kenttäsidontapaikkana.
Dokumentissa seurataan myös yhden tytön kokemuksia dramattisesta tapauksesta, jossa hän oli ilmoittautunut seksuaalisesta hyväksikäytöstä kärsiville tarkoitetulle Bellas Vänner järjestönkesäleirille, mutta joutunutkin muiden kurssilasten ryhmän kaappaamaksi ja pakomatkalle Norjaan. Tämä kurssilaisten ryhmä oli saanut päähänsä, että korkealla poliittisessa hierarkiassa olevat laajan pedofiilirenkaan jäsenet uhkaavat tappaa heidät, koska heillä, eli ryhmän johtajalla, on tietoa pedofiilien toiminnasta. Nämä tytön kaappaajat saivat tukea pakomatkalleen yhdeltä Ruotsin johtavalta feministiltä valtionjohdossa Gunilla Ekbergiltä. Gunilla Ekberg oli se Ruotsin valtion virkamies, joka Suomessakin tuttu koska sai aikaan valmistelun seksin kiellon ostamisesta lausunnoillaan 80 % vähennyksestä prostituoitujen määrässä. Haastattelussa Ekberg kieltäytyy puhumasta asiasta ja alkaa uhkailemaan toimittajaa.
Ohjelmaan on tulossa toinen osa.
Ritualimurhiin uskotaan Ruotsissa
20
3695
Vastaukset
- PekkaPakana
Tuo saatananpalvojien pedofiilikultti on skitsofreenikoiden toiseksi yleisin harha ufosieppausten jälkeen. Asiaa on tutkittu USA:ssa hyvinkin laajasti ja mitään todisteita ei tietenkään löytynyt sen enempää kuin ufosieppauksistakaan. Feministit ovat tietenkin jo lähtökohtaisesti aina väärässä :)
Pitäisi kiinnittää huomiota ihan oikeaan ja paljon laajempaan pedofiilikulttiin: kristinuskoon.- Näin on
pedofiilit, homot, transut, yms. sekopoltsit ovat yleensä ateisteja. (huom!)
on ettei se ole harha vaikka parempi olisi että olisi harha.Vaikkakin jotkut kristityt ovat syyllistyneet pedofiliaan,niin he kuitenkin ovat marginaaliryhmä kristityistä.
Kun taas saatananpalvojista kaikki harrastavat kieroituneisuuksia.- PekkaPakana
L.J.H kirjoitti:
on ettei se ole harha vaikka parempi olisi että olisi harha.Vaikkakin jotkut kristityt ovat syyllistyneet pedofiliaan,niin he kuitenkin ovat marginaaliryhmä kristityistä.
Kun taas saatananpalvojista kaikki harrastavat kieroituneisuuksia.Kalifornian yliopistossa tutkittiin yli 12000 väitettyä tapausta ja haastateltiin yli 11000 psykiatria. Mitään todisteita ei löytynyt. Kyseessä on siis harha.
Skitsofreenikoiden harhat ovat kulttuurisidonnaisia.Vielä parikymmentä vuotta sitten kommunisti agentit vainosivat skitsofreenikoita hyvinkin tiuhaan.
Saatananpalvonta on käytännössä sama paska kuin kristinuskossa, mutta eri paketissa. Tämä selittää myös heidän yhteiset käyttäytymis piirteensä. PekkaPakana kirjoitti:
Kalifornian yliopistossa tutkittiin yli 12000 väitettyä tapausta ja haastateltiin yli 11000 psykiatria. Mitään todisteita ei löytynyt. Kyseessä on siis harha.
Skitsofreenikoiden harhat ovat kulttuurisidonnaisia.Vielä parikymmentä vuotta sitten kommunisti agentit vainosivat skitsofreenikoita hyvinkin tiuhaan.
Saatananpalvonta on käytännössä sama paska kuin kristinuskossa, mutta eri paketissa. Tämä selittää myös heidän yhteiset käyttäytymis piirteensä.sinä vaikutat Pekka Palturilta.
- PekkaPakana
L.J.H kirjoitti:
sinä vaikutat Pekka Palturilta.
Toisaalta olisit voinnut vain myöntää olevasi väärässä, mutta sehän ei kristitylle ihmiselle tietenkään käy.
Tai sitten sinulla on skitsofrenia ja uskot oikeasti tohon soopaan. :)
- Nekropedofiili
VITTU, mitä PASKAA!! Ei voi muuta sanoo... Tai vois, mut en sano... Ei juma.. Prkl!
- nul
Sano nyt, kun nimimerkkisi on Nekropedofiili
=> Tykkää tappaa pikkulapsia ja sen jälkeen
harrastaa seksiä heidän kanssaan.
Sitähän tuo tarkoittaa?
Ja turha sanoa, että se on vain hurttia huumoria.
Ehkäpä näet unia tai fantasioit aiheesta ja et vain uskalla toteuttaa sitä. Kanavoit sen sitten tuomalla moisen pseudonyymin. - Nekropedofiili
nul kirjoitti:
Sano nyt, kun nimimerkkisi on Nekropedofiili
=> Tykkää tappaa pikkulapsia ja sen jälkeen
harrastaa seksiä heidän kanssaan.
Sitähän tuo tarkoittaa?
Ja turha sanoa, että se on vain hurttia huumoria.
Ehkäpä näet unia tai fantasioit aiheesta ja et vain uskalla toteuttaa sitä. Kanavoit sen sitten tuomalla moisen pseudonyymin.Pistin ton nimimerkin ihan kostoksi.. edellinen nimimerkkini bannattiin, ja syynä oli 'galleriastani löytyy linkki sivustoon jossa on nekropedofiliaa'. Laita vaa PÖLYPUNKKI tääki sivu bannii, kun on NEKROPEDOFILIAA??????? Itse otan kyseisen sivuston huumorilla. Sivun linkki löytyy galleria sivultani. Oi, ompas paha, pitää ottaa kaikki tosissaan... Hurttia huumoria?? Jos ei ton vertaa huumoria löydy ni lueppa vaikka pikku-kallen vitsikirjaa, jos se vaikka naurattais.
Nekropedofiili kirjoitti:
Pistin ton nimimerkin ihan kostoksi.. edellinen nimimerkkini bannattiin, ja syynä oli 'galleriastani löytyy linkki sivustoon jossa on nekropedofiliaa'. Laita vaa PÖLYPUNKKI tääki sivu bannii, kun on NEKROPEDOFILIAA??????? Itse otan kyseisen sivuston huumorilla. Sivun linkki löytyy galleria sivultani. Oi, ompas paha, pitää ottaa kaikki tosissaan... Hurttia huumoria?? Jos ei ton vertaa huumoria löydy ni lueppa vaikka pikku-kallen vitsikirjaa, jos se vaikka naurattais.
käyttäytyä kuin kusipää ei pidä ihmetellä jos pidetään kusipäänä.
Silläkin on rajansa mistä huumoria revitään.- Nekropedofiili
L.J.H kirjoitti:
käyttäytyä kuin kusipää ei pidä ihmetellä jos pidetään kusipäänä.
Silläkin on rajansa mistä huumoria revitään.Eipä siinä sitte, jos ei huumorintaju riitän ni ei siinä mitään. Mut on aika ahdasmielistä..
- Nekropedofiili
Nekropedofiili kirjoitti:
Eipä siinä sitte, jos ei huumorintaju riitän ni ei siinä mitään. Mut on aika ahdasmielistä..
kävi nopeesti toi profiilin poisto...
- Hä?
Miten tää liitty satanismiin?
Vai jäikö jotain lukematta multa?- ...
ei se liity satanismiin mitenkään.
- Hä?:D
... kirjoitti:
ei se liity satanismiin mitenkään.
Sitä minäkin :DDD
- ateisti
Niin. Ruotsissa uskotaan rituaalimurhiin. Suomessa sellainen on jo tapahtunut. (Hyvinkään paloittelusurma.) Ruotsilla on siis matkaa hulluuden huipulle, Suomi on jo siellä. Milloinkahan rituaalinen Saatananpalvonta kielletään Suomessa lailla?
- PekkaPakana
Kristityt ovat murhanneet seuraavat henkilöt asiaankuuluvin rituaalein jo aikoja sitten. Siis rituaalimurhanneet.
Luettelo Suomen alioikeuksissa noituuden ja taikuuden vuoksi annetuista kuolemantuomioista.
1526 Porvoon lääni, Olavintytär Anna, lievennetty sakoksi
1554 Loimaa, Sipinpoika Rasmus, mestattu
1564 Ii, Ruikka Olli, mestattu
1564 Ii, Ruikka Ollin vmo, mestattu
1566 Pietarsaari, Antinpoika Lauri
1569 Raisio, Karviainen Marjatta, mestattu
1570 Kemi, Tapia Olli, mestattu
1577 Kokkola, Kälviä Riippi Pietari, mestattu
1577 Lohtaja, Kotilainen Paavo, mestattu
1584 Kokkola, leskinainen "Enkia" Kaarina, mestattu
1585 Lohtaja, Lappalainen Heikki, mestattu lapinnoita
1586 Kemi Jauhopää Heikki, mestattu
1595 Pernaja Skinnarby, sukunimeltään tuntematon Valpuri
1605 Viipuri, "nimeltään tuntematon I" mestattu
1605 Viipuri, "nimeltään tuntematon II" mestattu
1626 Pyhäjoki, Martinpoika Lauri, ei mestattu
1628 Turku, Markunpoika Tapani
1632 Pietarsaari, Pekantytär Anna
1633 Kokemäki, Hälli Pertti Simonpoika
1635 Huittinen, Kyni Valpuri
1641 Eura, Joosepinpoika Klemetti
1641 Eura, Martinpoika Tuomas
1641 Vehmaa, sukunimeltään tuntematon Elina
1643 Hämeenkyrö, Lieroinen Antti
1643 Vesilahti, Eskonpoika Matti
1647 Marttila, Knuutintytär Kaisa
1649 Huittinen, Kyni Valpuri
1650 Vesilahti, Luikko Olavi, mestattu
1652 Savoi Knuut
1653 Kokemäki, Joppi Jaakko Jaakonpoika
1654 Asikkala, Juhanpoika Tuomas
1654 Kokemäki, Kokki Sipi Erkinpoika
1656 Huittinen, Sinkka Pekka Heikinpoika
1657 Vaasa Punasuomalainen Marketta
1658 Huittinen, Kouvo Markku Matinpoika
1661 Hausjärvi, Matinpoika Simo
1661 Turku konsist, Eolenius Henricus Thomae
1662 Tuulos Lammi, Antinpoika Simo
1663 Jääski Äyrävä, Philpus Eeva
1664 Eurajoki, Niilonpoika Antti
1664 Vaasa ,Niilontytär Kerttu
1665 Hollola, Niilonpoika Esko
1665 Hollola ,Niilonpoika Urbanus
1665 Huittinen (LK), Liuha Simo Heikinpoika
1665 Huittinen (LK) ,Sipinpoika Mikko
1666 Ahvenanmaa, Bengtsdotter Anna
1666 Ahvenanmaa, Hansdotter Kirstin
1666 Ahvenanmaa ,Henriksdotter Gertrud
1666 Ahvenanmaa, Matsenkia Ebba
1666 Ahvenanmaa, Nilsdotter Maria
1666 Ahvenanmaa, Persdotter Karin
1666 Ahvenanmaa, Skarp Lisbeta
1666 Kajaani, Simontytär Anna, tuomio muutettu ruoskimiseksi
1666 Paimio, Erkinpoika Niilo
1666 Paimio, Erkintytär Kerttu
1667 Närpiö, Lång Riitta Mikontytär
1667 Puumala, Ahtiainen Juntti
1667 Rantasalmi, Venäläinen Yrjö
1668 Ahvenanmaa, Olofsdotter Ingeborg
1668 Lappfjärd ,Lubb Aune Mikontytär
1668 Vöyri, Heikintytär Kaarina
1669 Ahvenanmaa, Martinsdotter Marketta
1669 Huittinen, Laurinpoika Matti
1669 Kristiina, sukunimeltään tuntematon Loppan
1669 Lappfjärd, nimeltään tuntematon, poltettu
1669 Puumala, Huttuinen Lauri Juhanpoika
1669 Vöyri, nimeltään tuntematon syntinen
1670 Janakkala, Matinpoika Juho
1670 Kerimäki, Rinkinen Juho
1670 Turku, Winter Niilo, ammuttu
1670 Viipuri, Auvinen Antti Juhanpoika
1671 Kemi, Aikionpoika Aikio, kuollut vankeudessa
1675 Kruunupyy, Ollintytär Anna
1675 Mustasaari, Ristontytär Aune
1675 Pietarsaari ,Matintytär Lussi
1675 Pietarsaari, Matintytär Marina
1675 Vöyri ,Sipintytär Marketta
1676 Kristiina, Simontytär Valpuri
1677 Kristiina, Salfvo Kaisa
1677 Uusikaarlepyy, Juhantytär Liisa
1677 Uusikaarlepyy, Paavontytär Anna
1678 Kokkola, Pröttö (2) Nilla Margareta
1678 Liminka, Pupka (Puuska) Tuomas Jaakonpoik
1678 Oulu, Juhantytär Klaara
1678 Raahe (kaup), Langila Sipi
1678 Ruokolahti, Wieder-Kouko Heikki Olavinpoika
1678 Saloinen, Pullo Elias Simonpoika, mestattu
1678 Uusikaarlepyy, Juhantytär Beata
1678 Uusikaarlepyy, Ståhl Riitta
1679 Huittinen ,Heikinpoika Simo
1679 Laitila, Tuomaantytär Maisa
1680 Lohtaja, Tokoi Antti Antinpoika
1683 Sääminki, Luukatar Kirsti Erkintytär
1683 Sääminki, Sipari Kaisa
1683 Tenala (Hanko), Matintytär Kaisa
1685 Eura, Martinpoika Juha
1685 Eura, Yrjöntytär Valpuri
1686 Tervo (nyk), Tolonen Olli Laurinpoika
1687 Raja-Karjala, Rantanen Söyrinki Lillinpoika
1688 Vähäkyrö, Mikkula Marina Martintytär
1689 Kuopio, Utriatar Riitta
1689 Pietarsaari, Pietarintytär Beata
1689 Tenala, Antinpoika Erkki - YKX
PekkaPakana kirjoitti:
Kristityt ovat murhanneet seuraavat henkilöt asiaankuuluvin rituaalein jo aikoja sitten. Siis rituaalimurhanneet.
Luettelo Suomen alioikeuksissa noituuden ja taikuuden vuoksi annetuista kuolemantuomioista.
1526 Porvoon lääni, Olavintytär Anna, lievennetty sakoksi
1554 Loimaa, Sipinpoika Rasmus, mestattu
1564 Ii, Ruikka Olli, mestattu
1564 Ii, Ruikka Ollin vmo, mestattu
1566 Pietarsaari, Antinpoika Lauri
1569 Raisio, Karviainen Marjatta, mestattu
1570 Kemi, Tapia Olli, mestattu
1577 Kokkola, Kälviä Riippi Pietari, mestattu
1577 Lohtaja, Kotilainen Paavo, mestattu
1584 Kokkola, leskinainen "Enkia" Kaarina, mestattu
1585 Lohtaja, Lappalainen Heikki, mestattu lapinnoita
1586 Kemi Jauhopää Heikki, mestattu
1595 Pernaja Skinnarby, sukunimeltään tuntematon Valpuri
1605 Viipuri, "nimeltään tuntematon I" mestattu
1605 Viipuri, "nimeltään tuntematon II" mestattu
1626 Pyhäjoki, Martinpoika Lauri, ei mestattu
1628 Turku, Markunpoika Tapani
1632 Pietarsaari, Pekantytär Anna
1633 Kokemäki, Hälli Pertti Simonpoika
1635 Huittinen, Kyni Valpuri
1641 Eura, Joosepinpoika Klemetti
1641 Eura, Martinpoika Tuomas
1641 Vehmaa, sukunimeltään tuntematon Elina
1643 Hämeenkyrö, Lieroinen Antti
1643 Vesilahti, Eskonpoika Matti
1647 Marttila, Knuutintytär Kaisa
1649 Huittinen, Kyni Valpuri
1650 Vesilahti, Luikko Olavi, mestattu
1652 Savoi Knuut
1653 Kokemäki, Joppi Jaakko Jaakonpoika
1654 Asikkala, Juhanpoika Tuomas
1654 Kokemäki, Kokki Sipi Erkinpoika
1656 Huittinen, Sinkka Pekka Heikinpoika
1657 Vaasa Punasuomalainen Marketta
1658 Huittinen, Kouvo Markku Matinpoika
1661 Hausjärvi, Matinpoika Simo
1661 Turku konsist, Eolenius Henricus Thomae
1662 Tuulos Lammi, Antinpoika Simo
1663 Jääski Äyrävä, Philpus Eeva
1664 Eurajoki, Niilonpoika Antti
1664 Vaasa ,Niilontytär Kerttu
1665 Hollola, Niilonpoika Esko
1665 Hollola ,Niilonpoika Urbanus
1665 Huittinen (LK), Liuha Simo Heikinpoika
1665 Huittinen (LK) ,Sipinpoika Mikko
1666 Ahvenanmaa, Bengtsdotter Anna
1666 Ahvenanmaa, Hansdotter Kirstin
1666 Ahvenanmaa ,Henriksdotter Gertrud
1666 Ahvenanmaa, Matsenkia Ebba
1666 Ahvenanmaa, Nilsdotter Maria
1666 Ahvenanmaa, Persdotter Karin
1666 Ahvenanmaa, Skarp Lisbeta
1666 Kajaani, Simontytär Anna, tuomio muutettu ruoskimiseksi
1666 Paimio, Erkinpoika Niilo
1666 Paimio, Erkintytär Kerttu
1667 Närpiö, Lång Riitta Mikontytär
1667 Puumala, Ahtiainen Juntti
1667 Rantasalmi, Venäläinen Yrjö
1668 Ahvenanmaa, Olofsdotter Ingeborg
1668 Lappfjärd ,Lubb Aune Mikontytär
1668 Vöyri, Heikintytär Kaarina
1669 Ahvenanmaa, Martinsdotter Marketta
1669 Huittinen, Laurinpoika Matti
1669 Kristiina, sukunimeltään tuntematon Loppan
1669 Lappfjärd, nimeltään tuntematon, poltettu
1669 Puumala, Huttuinen Lauri Juhanpoika
1669 Vöyri, nimeltään tuntematon syntinen
1670 Janakkala, Matinpoika Juho
1670 Kerimäki, Rinkinen Juho
1670 Turku, Winter Niilo, ammuttu
1670 Viipuri, Auvinen Antti Juhanpoika
1671 Kemi, Aikionpoika Aikio, kuollut vankeudessa
1675 Kruunupyy, Ollintytär Anna
1675 Mustasaari, Ristontytär Aune
1675 Pietarsaari ,Matintytär Lussi
1675 Pietarsaari, Matintytär Marina
1675 Vöyri ,Sipintytär Marketta
1676 Kristiina, Simontytär Valpuri
1677 Kristiina, Salfvo Kaisa
1677 Uusikaarlepyy, Juhantytär Liisa
1677 Uusikaarlepyy, Paavontytär Anna
1678 Kokkola, Pröttö (2) Nilla Margareta
1678 Liminka, Pupka (Puuska) Tuomas Jaakonpoik
1678 Oulu, Juhantytär Klaara
1678 Raahe (kaup), Langila Sipi
1678 Ruokolahti, Wieder-Kouko Heikki Olavinpoika
1678 Saloinen, Pullo Elias Simonpoika, mestattu
1678 Uusikaarlepyy, Juhantytär Beata
1678 Uusikaarlepyy, Ståhl Riitta
1679 Huittinen ,Heikinpoika Simo
1679 Laitila, Tuomaantytär Maisa
1680 Lohtaja, Tokoi Antti Antinpoika
1683 Sääminki, Luukatar Kirsti Erkintytär
1683 Sääminki, Sipari Kaisa
1683 Tenala (Hanko), Matintytär Kaisa
1685 Eura, Martinpoika Juha
1685 Eura, Yrjöntytär Valpuri
1686 Tervo (nyk), Tolonen Olli Laurinpoika
1687 Raja-Karjala, Rantanen Söyrinki Lillinpoika
1688 Vähäkyrö, Mikkula Marina Martintytär
1689 Kuopio, Utriatar Riitta
1689 Pietarsaari, Pietarintytär Beata
1689 Tenala, Antinpoika ErkkiVastaavasti voisit laittaa listan ateistien tekemistä hirmutöistä; ei taitais palsta riittää.
YKX kirjoitti:
Vastaavasti voisit laittaa listan ateistien tekemistä hirmutöistä; ei taitais palsta riittää.
Kristittyjen hirmuteot
Menneet:
Noitavainot
Petos
Sotia
Oppimattomuuden hyväksi käyttö
Uhkailu(Jos et meidän puolella, olet meitä vastaan)
Nykyiset:
Petos
Sotia
Oppimattomuuden hyväksi käyttö
Valehtelu(kondomit eivät estä AIDS:ia)
Uhkailu(helvetti odottaa niitä jotka eivät maksa kirkolle kerhomaksuja)
Teeskentely
Puhumattakaan yksilöiden teoista; kaikki mahdollinen
Ateistien hirmuteot:
menneet:
Päästivät uskonnot maailmaan
Olivat hiljaa kun olisi pitänyt huutaa
Nykyiset:
Yksilöiden tekemät: kaikki mahdollinen
Kristityt ovat järjestäytynyttä saastaa. Ateistejä on monen laisia, en usko että kristillinen kirkko tukee pedofiilejä, kuten muitakaan yksilöiden tekemiä rikoksia.
- hienoa
että antavat typerille teinikapinallisille mallia siitä mitä satanismi on.
Olisikohan tuo kristittyjen salajuoni luoda itselleen uusia ja entistä "pahempia" vihollisia joita vastustaa saarnastuoleistaan. Kristitythän ovat aina määritelleet saatananpalvonnan säännöt. Tuohan jokainen hautakivien kaatelukin heille julkisuutta, kun papit saavat kertoa omia "asiantuntija" lausuntojaan siitä kuinka Saatana johtaa nuorisoa tuhoon. Kyllä tuokin uutinen on varmasti saanut Ruotsissa ihmisiä painumaan kirkkoon. Mutta onneksi tällainen taitaa olla vain kuolevan uskonnon viimeistä korinaa. Toisaalta ei mitään uutta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1115017Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖493302Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle853049Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku342001- 811777
Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.411530450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1211444Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1181130- 161099
Miehen taloudellinen tilanne ja
halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah431057