Persuilla menee selvästi hyvin, mutta vasemmistolaisilla ei

Onhan se huvittaa kun nämä samat vasurit purkaa jatkuvasti katkeruuttaan persuihin. Mutta eihän kelan rahoilla elävän vasurin elämä ole helppoa.

Otan osaa.
16136
4Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Persuilla menee hyvin ja tulee menemään.
Ainoa fiksu, selkeäsanainen, raivoamaton, yhteistyökykyinen, diplomatian omaavan naispolitiikko on Riikka Purra.

Mitä tapahtui vassaripuolueille, kun kana-aivot hääräsi? Perseelleen meni.

4Äänestä
  • PerusSuomalaisten Riikka Purra on suorastaan "Puhjennut Kukkaan"
    - ehkäpä hallitusneuvottelut tuo esille Todella Loistavan Poliitikon !

    4Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    PerusSuomalaisten Riikka Purra on suorastaan "Puhjennut Kukkaan"
    - ehkäpä hallitusneuvottelut tuo esille Todella Loistavan Poliitikon !

    Purra oli äänikuningas.

    3Äänestä

  • Venäläistä propagandaa.

    1Äänestä

Muilla menee selvästi hyvin, mutta persulla ei

Onhan se huvittaa kun tämä sama persu purkaa jatkuvasti katkeruuttaan kaikkiin. Mutta eihän kelan rahoilla elävän persun elämä ole helppoa.

Otan osaa.

Äänestä
  • Kommareita vituttaa kuin pientä eläintä. Sinulla jo ottaa niin kovilla että kirjoitat kaikkien muiden paitsi persujen puolesta, heh heh. Kertoiko Putin miten kaikilla muilla menee. 🤣

    1Äänestä

Näillä vasureilla on kummallinen tapa luulla kaikkia persuiksi, vaikka täällä on monia muita oikeistolaisia myös.


terv, kokoomuksesta.

4Äänestä
  • Kukaan ei luule kaikkia persuiksi, mutta sinä olet persu.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Kukaan ei luule kaikkia persuiksi, mutta sinä olet persu.

    Ja sinä kommunisti.

    1Äänestä

Persuhan melkein osaa kirjoittaa omaa äidinkieltään.

Äänestä

persu = paskakasa

Äänestä
  • Hyi miten kirjoitat isästäsi.

    1Äänestä

Aloitus uhkuu persujen isämmaallisuutta, kun siinä haukutaan toisia suomalaisia ja yritetään luoda riitaa suomalaisten kesken.

Aloittaja unohti vain sen terv, pietarista -rivinsä.

Äänestä
  • No sinä sen Nato-vastaisena kommunistina laitoit. Millainen sää siellä Pietarissa on?

    1Äänestä

Vaalien häviäminen ja 4 vuoden oppositiossa ruikuttaminen vituttaa kuin pientä eläintä. 😤

Äänestä

Joka päivä sama lapsellinen ulina. Miksi?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onhan se huvittaa kun nämä samat vasurit purkaa jatkuvasti katkeruuttaan persuihin. Mutta eihän kelan rahoilla elävän vasurin elämä ole helppoa.

Otan osaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu