Ruotsin Loreen menee YLIVOIMAISEEN voittoon

Vedonlyöntifirmojen laskema keskimääräinen voittomahdollisuus Loreenille on 53%, kun sitten taas Kääriäisen voittomahdollisuus on 22%

https://eurovisionworld.com/odds/eurovision
7209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Vedonlyöjät eivät ole ottaneet huomioon Ukrainan sotaa ja sen tuomia lisäpisteitä Ukrainalle. Veikkaan että Ukraina voittaa, kakkosena ja kolmantena ovat sitten joko Ruotsi tai Suomi. Koska Ukraina tuskin voi järjestää viisuja ensi vuonnakaan, niin silloin ensi vuoden viisut järjestetään joko Ruotsissa tai Suomessa.

Äänestä
  • Ukraina voitti jo viime vuonna sodan takia. Ei se toistu enää.

    Äänestä

Yleensä kisat käydään ensin ja sitten julistetaan voittaja

Äänestä

Käärijän kappale sinänsä hyvin tuotettu, mutta on melodisesti aika yksitoikkoinen ja köyhä. Eikä sanoituksessakaan ole mitään erikoisempaa. Hyviä kappaleita on siellä puolisen tusinaa, mutta mikään niistä ei mielestäni ole selkeästi paras tai muista erottuva.

En lähtisi lyömään tänä vuonna voittajasta vetoa. Kroatialla on heikko kappale, jossa puhutaan mm. krokotiilpsykopaateista, joten jotain ajankohtaista sanomaa on, mutta ei ehkä aukea suurelle yleisölle. Jos jotain erikoisuutta jäleen haetaan, niin saattaa voittaakin. Saksan kappale on asiallista goottirokkia, mutta väärässä kilpailussa, jos voittoa haetaan - luulisin.

Äänestä
  • >>Saksan kappale on asiallista goottirokkia, mutta väärässä kilpailussa, jos voittoa haetaan - luulisin>>

    ...silläkin on tietysti merkitystä, että millainen show on rakennettu näyttöruuduilla. En ole tuosta nähnyt kuin lyhyen otteen. Loirdilla oli sekin puoli aikoinaan kunnossa ja siksikin voitto. Käärijän esitys ei ole kovin näyttävä, mutta jos nuoriso innostuu äänestämään, niin voisi ehkä pärjätäkin.

    Äänestä

Kaikki olisi miljonäärejä jos pitkävedossa suuremman kertoimen saanut joukkue aina voittaisi.

Äänestä

Saahan sitä prosentteja laittaa mutta ei sitä kisaa millään prosenteilla voiteta...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vedonlyöntifirmojen laskema keskimääräinen voittomahdollisuus Loreenille on 53%, kun sitten taas Kääriäisen voittomahdollisuus on 22%

https://eurovisionworld.com/odds/eurovision

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu