Mitä tuollainen kertoo suhteen laadusta? Tai henkilöstä? Onko tuo ylipäätään mahdollista?
Voiko varattu olla vuosia ihastunut toiseen?
17
1027
Vastaukset
- Anonyymi
Kokeile itse.
- Anonyymi
On mahdollista ja 10 vuottakaan ei ole mikään aika.
- Anonyymi
On hyvinkin mahdollista, eli varatun suhde ei ole kaikin puolin tyydyttävää laatua sen hetkisen puolison kanssa.
Ulkopuolisesta ihastuksesta tulee tilanteiden muuttuessa nykytilannetta tärkeämpi ihastujalle, jolloin vaihto ihastukseen saattaa tulla kysymykseen.- Anonyymi
Sen hetkinen puoliso? Eikä puoliso tule valita for life? Eipä tekisi mieli olla sunlaisen katalan ihmisen kanssa ”suhteessa”.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sen hetkinen puoliso? Eikä puoliso tule valita for life? Eipä tekisi mieli olla sunlaisen katalan ihmisen kanssa ”suhteessa”.
Täh!
Varattu on ollut suhteessa nykyiseen (sen hetkinen) ja ihastunut samaan aikaan toiseen (vuosia), niinhän aloittaja asian esittää.
Kuka täällä palstasuhteita rakentaa kenenkään kanssa. En ole varattu, enkä varattuihin rakastu. Minuun joka rakastuu, tekeekö se mielestäsi minusta katalan!?
Taidan olla harvinaisen luotettava ja hauspa persoona, kun käännän oikean lehdykäisen esiin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sen hetkinen puoliso? Eikä puoliso tule valita for life? Eipä tekisi mieli olla sunlaisen katalan ihmisen kanssa ”suhteessa”.
no voihan sen valita,mutta elämässä voi sattua niinkin,että vuosien jälkeen tullaan suhteessa tien päähän,kun tuntuu,että kaikki on nähty,eikä enää haluta jatkaa yhdessä. Sekin on ihan luonnollista,ei kaikki halua elää yhdessä saman puolison kanssa koko elämää. Elämässä voi sattua ja tapahtua.
- Anonyymi
Voi olla myös pakkomielteistä. Eräskin nainen on vaihtanu miestä jo kahdesti, mutta silti hän ihastunut erääseen, jonka kanssa hän todella haluaisi olla.
- Anonyymi
Onkohan niin että nainen on sama….
- Anonyymi
Monet taitavat elää epätyydyttävissä ihmissuhteissa. Tai valitsevat helpomman tien, kun eivät sitä todellista rakkautta uskalla kohdata.
- Anonyymi
Olen itse varattu nainen, mutta jo 7 vuotta pidän toisesta miehestä tosi paljon
- Anonyymi
Ööööööööö
- Anonyymi
Miksi ei voisi olla mahdollista?
- Anonyymi
Tietenkin voi.
Vaikka ei olisi kyse kulissistakaan. - Anonyymi
No ei voi ja kertoo vaan sen että olet läheisriippuvainen joka otti ensimmäisen vastaantulijan.😂
- Anonyymi
Kyllä voi olla. Itselle kävi niin.
- Anonyymi
Epäkypsä luonne on tuollainen. Pysykää kaukana näistä!
- Anonyymi
On mahdollista, esim. itse aloin seurustelemaan n. 17v. ja kun opiskelin niin ihastuin opiskelukaveriin, vaikka olinkin jo parisuhteessa. En tehnyt mitään, vaikka olin todella ihastunut, koska samaan aikaan välitin seurustelukumppanistani. Ihastus ei koskaan mennyt ohi, vaan vieläkin mietin tätä vanhaa ihastustani. Meillä oli niin paljon yhteistä. Enemmän yhteistä kuin sen 17v. löytämäni kumppanin kanssa. Ihastun hyvin harvoin ja silloin kun ihastun niin ihastun vahvasti. Varmaan se, että opiskelukaverini oli elämässäni aika tiiviisti opiskeluvuodet ja hänellä oli myös tunteita minua kohtaan, mutta koska olin ja hänkin välillä oli parisuhteessa toisen kanssa niin mitään ei koskaan tapahtunut. Ihastus jäi, vaikka elämät erosivat. On sellainen olo, että jäi iso rakkaus toteutumatta ja suurin haaveeni on, että kohtaisin ko. ihmisen vielä joskus elämässäni. Liekö sitten olen epäkypsä. Ilmeisesti olisi pitänyt erota aiemmasta heti kun ihastuin? En todellakaan tiennyt vielä silloin, että Ihastus ei vaan mene ohi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 133996
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831639Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2641468Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä731455Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2371341Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121130Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041079Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1341070- 931024
Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi65993