..., että Suomi24 on suurin herjaus - ja valehtelupalsta.
Kukaan ei valvo, jokainen kirjoittaja saa vapaasti rikkoa palstan NS. sääntöjä kenenkään puuttumatta asiaan.
Miksi tämä pälsta on tällainen?
Kukaan ei valvo, jokainen kirjoittaja saa vapaasti rikkoa palstan NS. sääntöjä kenenkään puuttumatta asiaan.
Miksi tämä pälsta on tällainen?
Vastaukset 15
Vanhimmat
Miksi kukaan "puuttuisi asiaan", koska palstan tarkoitus on tuottaa mahdollisimman paljon rahaa omistajalleen? Jos tämä on laskenut, että sitä tulee mahdollisimman paljon nykylinjalla, valitusta linjasta kannattaa pitää kiinni. Eikö vain?
Miten täysin valheellinen, epäasiallisesti ylläpidetty palsta, tuottaa omistajilleen ? Tällaiselle palstalle, ei yksikään yritys uhraa markkinointi eurojaan. No, roskamediaa lukuunottamatta.
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17859040H
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
ProKarelia oikaisi tietonsa seuraavana päivänä ja pyysi anteeksi.
Tein saman. Ei olisi pitänyt.
Palautetta tulee ihan mukavasti.
Ja edelleen paska lentää, ja varsinkin sellaisista asioista, joista nykypolvi ei ole kuullutkaan.
Sipilän syy
Vei hoitajien palkat
Mitenkäs Sannan äitimuorivainaan, Tuulikin, tekstiviestit setaveteraani-Halosen vappupuheesta? Tottako oli vai valheenpuolelleko mentiin?
Tuulikista oli varmaan kivaa kätellä kansanedustajana tätä uudelleen valittua setaveteraania...
Mites persutrolli tää paskanheitto liittyy Suomen Keskustaan?
Kyllä lehmistä puhuminen on keskustan ydinaiheita 😉
On loukkaavaa nimitellä Tuulikkia lehmäksi. Tuulikki ei ole edes kovin yleinen nimi lehmillä.
samoin oli persujen alfa-tv joka onneksi meni konkkaan
hihhuleilla ei ole mitään ymmärrystä rahankäytöstä
Täällä voi jopa kehua Juha Sipilää että siitä joutuu vastuuseen.
Valtamedia vaikeni Ukkolan puheista, jos persu olisi sanonut niin metakka olisi hirmuinen.
https://urly.fi/3aoR
Onko KKO taas väärässä?
2.8.2012 17:28 Tuulikki Ukkola
https://web.archive.org/web/20170616120147/http://tukkola.puheenvuoro.uusisuomi.fi/112944-onko-kko-taas-väärässä
https://urly.fi/3aoR
Kokoomusedustaja kehottaa kantelemaan Vanhasesta
Kokoomuksen kansanedustaja Tuulikki Ukkola kehottaa kansalaisia kantelemaan pääministeri Matti Vanhasen (kesk) valehtelusta.
Maanantai 10.3.2008 klo 15:48
https://www.iltalehti.fi/uutiset/a/200803107368491
Hän on myös varma, että Susan Ruusunen häviää Vanhaselle hovioikeudessa.
Ukkola kirjoittaa räväkästi nettipäiväkirjassaan, että on aivan sama, ketä pääministeri tai ministeri lemmiskelee, syökö uuniperunoita, lähettääkö tekstiviestejä. Sen sijaan olankohautuksella ei hänen mielestään voi ohittaa sitä, että pääministeri valehtelee.
– Pääministeri kertoi aikoinaan tavanneensa Susanin Ikeassa. Tosiasiassa pariskunta ”kohtasi” netissä, josta kansakuntamme tärkein poliittinen toimija etsi naisseuraa, hän perustelee.
Mistä muusta pääministeri laskee luikuria?
Ukkolankin mielestä voisi tietenkin sanoa, että kaikkihan joskus hätäpäissään kertovat valkoisen valheen. Asia sinänsä ei olisikaan mistään kotoisin, ellei kyseessä olisi pääministeri.
– Kyllä tässä jo voi hädissään kysellä, mistä muusta pääministeri laskee luikuria? Ja kenelle?
Ukkola kehottaakin ”kansalaista” tekemään kantelu eduskunnan perustuslakivaliokunnalle, jotta se voisi tutkia, täyttääkö pääministeri perustuslain vaatimuksen, jonka mukaan ministerien on oltava rehellisiksi ja taitaviksi tunnettuja Suomen kansalaisia.