Suomi on jo Neuvostoliitto

Anonyymi-ap

Entisessä Neuvostoliitossa kokeiltiin ihmisten tasapäistämistä, miksi lahjakkaimmat tai ahkerimmat ihmiset yrittäisivät enää innovoida tai tehdä töitä tosissaan tilanteessa, jossa sinä ajat samanlaisella Lada 1200 autolla kuin se juopporatti tyhjäntoimittaja, joka ajaa kaiken lisäksi kännissä? Köyhät ovat Suomessakin köyhiä, koska ovat laiskoja, tyhmiä tai juoppoja.

Suomen verotus ja sosiaalipolitiikka toteuttaa Neuvostoliiton visiota ja passivoittaa kansalaisia. Pieni joukko suomalaisia veronmaksajia ylläpitää todella suuren joukon toimeentuloa. Olisiko esimerkiksi hyvin toimeentulevan it-alan osaajan fiksumpaa muuttaa vaikka Viroon jossa on tasaverotus 20 %, joka tosin sekin on sietämättömän korkea.

17

477

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sellaista visiointia teillä siellä kokoomuksessa

      • Anonyymi

        Onkohan aloittaja muuan Tere


      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        💋 ­­­N­­y­­m­­­f­­o­­m­­a­­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17859258L

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Tervemenoa sinne Viroo toteuttamaan "lahjakkuuttasi"

      • Anonyymi

        alotuksesta näkee että ei monen räeltäjä pärjää muualla kuin suomen turvallisessa hyvinvointi-valtiossa fasisti-aivopierujaan jakelemassa valtion tukemana.

        EU on uusi neuvostoliitto.


    • Anonyymi

      Näin. Mistä moinen vertaus Neuvostoliittoon? Jos Suomi olisi ollut kuin se, sinä olisit ollut osoittamassa lahjakkuuttasi Myrski-Svetlovski metsätyökompleksissa Siperiassa.

    • Anonyymi

      aiheesta on kirjakin, euhu huomis päivän supe rneuvostoliitto ,kirjailia joka oli tutkinut vapaamuuradeita vuosikymmenet,

      • Anonyymi

        Eurostoliitto on pahempi kuin Neuvostoliitto


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eurostoliitto on pahempi kuin Neuvostoliitto

        Eu voitas liittää USAn osavaltioksi.


    • Anonyymi

      Vanha juttu. Jo 1970-1980-luvulla siitä puhuttiin. Tasa-arvoa hoettiin, mutta se tarkoitti tasapäisyyttä. Kuten Neuvostoliitossa.
      Meillä näkyy tasapäistäminen parhaiten koulu- ja opiskelumaailmassa. Toki myös työelämässä tasapäistäminen on tärkeämpää, kuin tasa-arvon mukaisesti oikeus nousta korkeampaan asemaan.

      • Anonyymi

        mamut tuo monikulttuuria ja sateenkaaria ja sensellasta---

        - Suomessa nyt enemmän KGB-agentteja väestömäärään suhteutettuna kuin Neukuissa oli....?


    • Anonyymi

      Neuvostoliitossa ei tasapäistetty lapsia. Lahjakkaimmat erottuivat joukosta ja heille annettiin kaikki mahdollinen tuki menestymiseen. Esimerkiksi urheilu tai eräät tieteen alat.
      Lahjakkaat olivat eliittiä.

      • Anonyymi

        Lahjakkaat lapset saivat lahjakkuusalaansa sopivan hormoonihoidon ja muun lääkityksen. Tasa-arvoa on sekin, että lääkitykset salattiin, lahjakkuus oli luonnonlahja. Kunnes alkoi kilpailuissa käry käydä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lahjakkaat lapset saivat lahjakkuusalaansa sopivan hormoonihoidon ja muun lääkityksen. Tasa-arvoa on sekin, että lääkitykset salattiin, lahjakkuus oli luonnonlahja. Kunnes alkoi kilpailuissa käry käydä.

        Suomeen RKP:n maahantuomana tuotiin DDR.sstä kiinalainen yhteiskunta-järjestelmä 70-luvulla- ja kansa alkoi tyhmistymään.


    • Anonyymi

      Suomessa toimii tasa-arvoinen terveydenhoito hyvinkin neuvostoliittolaisen mallin mukaan. Kaikki jonottavat tasapäisesti vaivasta riippumatta.

      • Anonyymi

        Kokoomus-korruptio haluaa päästä rahastamaan sote-plveluilla- mm lapsikauppa huostaanotto-rikollisuus on TUOTTAVIN BISNES suomen liiketoiminoissa tällä hetkellä...


    • Anonyymi

      Tuollaisella ruikutuksella ei elämässä menestytä. Lahjakkaat käyttävät lahjojaan, koska työ itsessään tekee elämän mielekkääksi. Se tuo ennen pitkää myös taloudellista menestystä. Asenne ratkaisee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      61
      1189
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      891
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      334
      668
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      651
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      626
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      618
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      600
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      75
      576
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      564
    Aihe